Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Cvrčci-přepravka

tak sem nakonec byla nucena namáčknout cvrčky do menších rozměrů,ale mam problém se zateplením,táta mi tak nák nechce povolim jim svítit,a já nevím co s tím,je to opravdu výhodnější jim svítit?a přejde to teplo dostatečně přes plast aby tam bylo kolem třiceti stupnů?a musím jim svítit celý den?prosím pomozte,potřebuju zminimalizovat výdaje aby se to opravdu vyplatilo,když tak mám něco kolem 200 cvrčků(hrubým odhadem,počítat se mi je opravdu nechtělo :) )v rozměrech 34x20x25v,stačí to na to aby se alspon rozmnožovali?

Střední cvrčci už se rosit nemusí. Pozor na ty roztoče, obzvlášť když teplota v noci bude klesat. Vysoká vlhkost + nízká teplota = roztoči. Jo a na to kladiště doporučuji položit nějaké jemné pletivo (nejlépe kovové muší), které těsně přilehne k substrátu. Cvrčci totiž rádi žerou vajíčka.

To divné bahno (asi napáječka) a kladiště (zatím) zbytečné. Napáječka bude smrdět (denní čištění je nutnost, voda se roztahá a na malér je zaděláno) a střední ještě nekladou. Počkej až tam bude víc dospělců. K napájení jim tam dej raději kus jablka a lupen čínského zelí.

to není napáječka ale kompletní krmivo od achety

Tak to jo, na fotce to vypadalo jako nějaká mokrá houbička.

někteří už dospělí sou,ale to je jedno,je jich málo,nebo to tam nemůžu nechat?

Tak zatím to nebude moc poznat a asi nemá cenu o kladiště "pečovat" (udržovat správně vlhké) kvůli několika vajíčkům. až tam budeš mít třeba 20-30 dosp. samic, tak už to má smysl. ale jinak to tam ničemu nevadí.