Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Užovka červná -nežere

Zdravím minulý týden jsem si od chovaltele kupoval uzovkau cervenou asi 40cm dlouhou ještě u chovatele mi pán ukázal že v pohodě žere sežrala jedno velké hole ...o d va dny později u mně doma sežrala jen jedno hole a poté odmítala žrát ... v předešlém krmení si opět holata nevzala tak jsem si myslel že nemá hlad ...ale když si nevzala ani dnes začal jsem mít obavy ...co mám udělat aby hole pozřela prosím podmínky chovu: terárium 43x30x30 teplota 25-27 stupnu každodenní rosení
Změna předmětu, původně: úžovka červná -nežere (halapremek)
Změna kategorie, původně: Začínáme (halapremek)

Prosím tě a jak často jí chceš krmit.Pokud dobře čtu a počítám,tak si jí během týdne chtěl nacpat 3x.Stačí 1x za týden a když nechce,tak nechce.Máš jí týden a divíš se?Já nové hady nechávám 3 týdny vyhladovět,i mladé a hlavně přivyknout novému prostředí a pak teprve předkládám potravu.Jak kdyby se to tu neřešilo už nejmíň stokrát.Jinak každodenní rosení omez na 2-3x týdně,to jí úplně stačí,pokud nejde do svleku.

Tak to byl spíš nějaký kšeftař než chovatel.Stačí 1x týdně a když nechce,tak ji zkusit nabídnout potravu znovu za 2-3 dny.A 40cm už by mohla dát potkání hole nebo tzv.prasátko od myši,což je slepá,osrstěná myška.Teď jí nech v klidu klidně 2 týdny a pak to zkus znovu.Když si u tebe vzala jednou,vezme si znovu,ale jak říkám,nech jí navyknout na nové prostředí.

tzv.prasátko od myši

neboli taky "buchta":-)
Jinak pokud by delší dobu odmítala, tak pomáhá hadovi "nafackovat" - prostě ho párkrát pinkneš myšátkem do čumáku, to ho vyprudí, že se zakousne a posléze myše spolkne - rozkrmuju takhle mláďata, kterým se moc nechce žrát. Ale nejdřív určitě počkej, jak ti psal SNBák...

Mas nastudovane dost teorie a veris niekomu, ze mas malu uzovku cervenu krmit kazde dva dni dvoma holatami?????????????
Prepac, ale klikni v pravo dole na zalozku "uzovka cervena" a prestuduj si tu vsetky temy co najdes..
Krm mlada raz tyzdenne jednym vacsim kuskom osrsteneho holata, alebo dvoma mensimi holatami.

Má užovka v teráriu nějaký úkryt? Jak často jí vyndáváš ven? Mohlo by to totiž být i stresem z příliš časté manipulace.

Tak jsem úžovku nechal necelý týden hladovět ale pořád nepříjímá holata

Necelý týden není vůbec žádná hladovka. Tak by se tomu dalo říkat, kdybys jí alespoň 2-3 týdny nekrmil, což bych vyzkoušel a mezitím bych jí vůbec ale vůbec nerušil. Zkus jí tam prostě ty dva týdny nechat v klidu a pak nabídnout nejlépe živé hole. Znám to z vlastní zkušenosti, že hádě sice může jednou bez problému sežrat rozmraženou potravu, ale příště zas vezme jen a jen živou.

Kdybych měla zakládat vlákno pokaždé co mi had nežere tak to tady zahltím:-)Mě háďata taky někdy žerou až po třech týdnech,pak si smlsnou naráz i 2..jestli už v pohodě žrala, řezat hole v tomto případě je zatím hoooodně zbytečné:-/ nebo se může zakalovat v nejbližší době;-)Neboj určitě si vezme zase;-)