Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Žravost u Python reticulatus

Zdravim vás, chtěl bych se optat na mou mřížku ma cca 2,5 metru, dávám ji dva uplně přerostlí potkany a nebo tři menší. Sežere je úplně bez problémů, za osm dní potom už má vytráveno a je vykálená. Za dva až tři dny ji krmim znovu, připadá mi, ale rychlostí jakou má vytráveno, že jí dávám málo, připada mi to nebo je to blbost? Je čilá a nevypada nijak pohuble a vypadá jako macek, v terárku má topný kámen na který vůbec neleze a vytopeno celkově na 28c a bazének do kterého se vejde celá, nevim jestli ji nekrmim špatně?

JJ jak bylo receno predemnou, zere zbytecne casto, ale je to castecne dany velikosti potravy ale mrizky byvaj casto popelnice, takze bacha:). Zkus ji preucit na ty kraliky, Takhle velkej had zvladne naprosto v pohode dospely zakrsly kraliky a pak budes mit delsi dobu pokoj. Tu teplotu 28C mas vsude v terku? Jestli je nebude chtit, tak je bude chtit nak navonet potkanama nebo kralika zabit a aby z ni citil krev atd. takze treba trochu nariznout. Pokud nebude chtit ani po tomhle kraliky a i morcata, tak ji dej potkana a az ho bude mit temer celyho v sobe, tak ji dej do huby cumak mrtvyho kralika a mela by ho dozrat a pak by se mela chytnout...

Ja myslim, ze si je nebere, protoze nema hlad, nebo presneji, takovej, aby sla do tak velke koristi. Chce to to zkusit. Verim, ze po mesici si da rici. Urcite pomuze krev. Napoprve bych ho dal radeji mrtveho - tedy, obecne, ja radeji krmim mrtvou, ale to je na rozhodnuti kazdeho z nas :) VH

Dwarf je jakási takási ,,mutace´´ mřížky kdy ti z ní nevyroste mřížka v pravém slova smyslu ale mřížka ,,zakrslá´´. Počkej si pár let a přijdeš na to :-D. Jedna mutace zbarvení se jmenuje např. tyger, ty máš naprosto ,,obyčejnou´´ mřížkatici.;-)

ps. Koukej jí dát aspoň 3,5 kg králíka. Moje tmavka, která je ještě o něco menší než tvoje mřížkatice, takovího dnes slupla jako malinu. :-):beer:

No ta tvoje dwarf neni, pozna se to podle zbarveni, delky (ikdyz nekdy vypadaj dost podobne) a hlavne podle ceny:-) Mas normal prirodni pevninskou mrizku, nejcasteji se k nam zprvu dovazely "Thajky", takze to bude jejich potomek, ostatni lokality se od nich rozlisuji barvou, velikosti a v nasem svete samozrejme cenou a dostupnosti:)