Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Povolení k chovu-dotazy,postupy

Prosím o pomoc při získání povolení k chovu jedovatých hadů.Dostanu povolení když nemám samostatnou místnost?Můžete mi napsat postup,jak zažádat,co všechno mám udělat,na co se mě budou ptát?Mužu už mít doma nějaké jedáky a teprv se registrovat?Co mě to bude stát když jich mám doma cca 6 hadů.Děkuji za odpovědi.

Podle poslední úpravy by měl být stanoven jednotný poplatek 1000,- Kč. Aspoň tedy u nás na Chomutovsku. Připomínám, že smyslem vyhlášky by měla být ochrana zvířat vyžadující zvláštní péči a ne ochrana spolubydlících či sousedů. Pracovník veterinární správy by měl vyhodnotit, zda budou mít zvířata v chovu zajištěna optimální podmínky: voda, potrava, teplo, světlo, vlhko popř. velikost ubikace apod. Jinak viz Gadjukin. Informace o čipování, legislativu, formuláře a jiné najdeš na www.kkt.cz.

Jak je to s nezaměnitelným označením u jedáků?Musí být při registraci očipování,nebo jak se to řeší?

Zatím mezi chovateli a úřady nedořešeno (i když vyhláška v současnosti hovoří ve prospěch úřadu), není to tak dávno, co podobné požadavky na označení "zvířat vyžadujících zvláštní péči" v novele vyhlášky vyvolaly bouři nevole u mnoha chovatelů. Spousta nedostatků a nesmyslné minimální míry povinně označovaných druhů, nedostatečně přesné stanovení, kterých druhů se to týká (co je vlastně jedovatý had?), ne zcela ideální čitelnost, životnost a hlavně nezaměnitelnost čipů atd. Takže suma sumárum, zákon to vyžaduje, termín povinného očipování je ale tuším někdy do r. 2011 nebo 12 (teď z hlavy nevím), takže je v tom krapet bordel, úředník to vyžaduje (poměrně zbytečně), chovatel se tomu vzpírá (poměrně právem). Nikdo nechce cpát zbytečně čipy do mrňavých (zdravotní rizika) nebo extrémně "nebezpečných" zvířat (zbytečná manipulace navíc a přinejmenším zbytečné ohrožení chovatele a kontrolujícího úředníka při kontrole čipu) atd. Při nahlašování nových kousků je dobré při těchto požadavcích upozornit úředníka např., že dané druhy (mláďata) jsou pro aplikaci čipu přiliš titěrná, aby člověk získal nějaký ten odklad a věřme, že v dohledné době to nějak dopadne ve prospěch chovatelů a především zvířat.

naja:

Ty ubykace musí splňovat pár podmínek jak, už někteří kluci psali. Mi jsme koupily hroznýše a probýhalo to tak,že pan veterinář dojel k nám i s papíry. Změřil terárium,podíval se na vybavení osvětlení,úkryt,výhřevnou část, zámek

Zajímalo by mě, podle jakých rozměrů se řídil, protože určitě u mláďete nejsou třeba rozměry jako u dospělce a jak by postupoval, kdyby se mu zdálo, že máte nedostatečné osvětlení atd., protože mám pocit, že sotva který veterinář z KVS tuší, co vlastně přesně třeba zrovna ti hroznýši (o jiných ani nemluvě) potřebují..

a hlavně to nej.. doklad o koupi.

Tak to by ho právě vůbec zajímat nemělo, on má kontrolovat podmínky chovu a ne legálnost nabytí, navíc u hroznýše B.c.ssp. není třeba nic dokladovat... už z toho vidím, že pan doktor úředník opravdu věděl, co dělá...

Vyjímka se teď vztahuje pouze na jedáky a jak je to tady s doklady?

Doklady s KVS řešit nemusíte, po tom jim nic není, to u chráněných (cites) řeší ČIŽP a u jiných doklady nepotřebujete.