Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chtěl bych si koupit gekona (nebo jemu podobné), ale nevím kterého

Zdravím, chtěl bych si koupit gekona (nebo jemu podobné), ale nevím kterého. Mohli byste mi prosím doporučit nějaký druh pro začínajícího chovatele, s relativně malými požadavky na chov? Díval jsem se na internetu, ale podle vzhledu nebude nejspíš nejlepší vybírat, ikdyž by se to hodilo nejvíc. Nevíte, kdy je v Brně chovatelský veletrh a zda se na něm dají sehnat gekoni?? Děkuji
Změna předmětu, původně: Začínám (Kurt)

Chovatelský veletrh v Brně žádný není - nebo o něm nevím. Leda propet tam budou tak krávy, psy, kočky a podobně. Brněnské terarijní burzy se pořádají každý měsíc, kromě července, čili teď je poslední před prázdninami, více na www.faunahobbybrno.wz.cz Gekoni se sehant dají, minulá burza byla co se týče prodeje dost silná (co se týče navštěvnosti tak slabá, docela paradox :-)) Když projedeš poradnu určitě narazíš na toho ,,svého´´ gekona.

Na Propetu žádná terarijní zvířata nemají až na jedno: v pavilonu V u stánku jedné firmy vyrábějící hospodářská krmiva mají v malým terárku leguána zeleného. To by nebylo až tak nic moc, až na tu krásně vytisklou cedulku Ještěrka zelená (Lacerta viridis) :-D Dost mě to pobavilo, ale leguána mě bylo dost líto.