Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zarudlé fleky

Dobrý den, koupil sem krajtu královskou stáří 2 roky, údajně čestvě po svleku a až doma sem zjistil že má na jedné straně místama zarudlé fleky, přemýšlím čím to může byt, jestli se popálila, nebo je to nějaká plíseň...Napadá vás něco, děkuji za pomoc.

Díval sem se na ostatní diskuze,třeba na podestýlku a někdo tam psal že když měl regiusku na hoblinách tak se mu oběvily zarudlé fleky(bývalý majitel ji tak měl), ale zase se mi zdají některé docela velké na to že by to spůsobil podklad....Na té jedné fotce jsou i vidět svraštělé šupinky, možná špatný svlek...

Stejně jako Ondra se přikláním ke kožnímu problému. Před nějakým "pátkem" jsem řešil stejný problém. Myslím, že ji prodávající choval na příliš vlhkém, až mokrém substrátu. Alespoň tahle příčina mě napadla tenkrát jako jediná (krapítko jsem to přehnal s mokrým lignocelem). Regiusky nejsou curtusky, chov na příliš vlhkém až mokrém substrátu si o kožní problém říká. Fleky jsem zkoušel mazat framykoinem a zanedlouho bylo po problému.

No bral sem ji od majitele který ji měl na těch hoblinách a segra co tam semnou byla říkala, že sou dost vlhké tak je možné že to má tedy z toho. Doma sem ji měl taky chvíli na lignocelu ale kvuli velké vlhkosti sem ji dal na dř.štěpky. vyzkouším ji dát teď pár týdnů na ty noviny a natírat jí to a uvidíme....Jinak zatím díky

a až doma sem zjistil že má na jedné straně místama zarudlé fleky

Doma sem ji měl taky chvíli na lignocelu ale kvuli velké vlhkosti sem ji dal na dř.štěpky

Tak jak to je? Měla to už po příjezdu? Nebo jste si všiml několik dní po přívozu, když byla několik dní na mokrém lignocelu? Jestli je za b) správně, tak bych to tipoval na ten mokrý lignocel. Lignocel osobně nechávám radši pár dní prosychat v plastových boxech, než ho dávám do terárií.