Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem POMOC! Strateny chameleon!

Prosim o radu. Dnes som dal "vencit" chameleona ako obvykle na haluz stromu (slivky). O 5-10min. som ho zacal hladat no bez uspechu! Slivka ma asi 2-3m. Nie je to velky strom. Predpokladam ze je este stale niekde na strome. Hladam ho uz asi 2 hodimy. To ze spadol alebo zliezol je podla mna nepravdepodobne. Ma 10cm bez chvosta. Kedze je vecer a blizi sa noc zaujima ma ake ma sance na prezitie. ak by som ho dnes nenasiel :(
Aky je vas nazor? :.(

Tych 10min som sedel vedla slivky ako obycajne. Takze ziadna zver v tom nie je. Mohol zliest dole a odkracat?? V terariu som ho nikdy nevidel dole! Prehladavam stale cely strom z rebriku, neuspesne. :-(
Aj v tererku ho mam obcas problem najst ale to je iba par minut.

jestli ho nenajdete do večera, hledejte ho pak po setmění s dobrou baterkou, chameleon na noc výrazně zesvětlá (to znám z terária) a je prý velmi dobře vidět ve světle baterky - tak je chytají v přírodě (to znám zase z televize). Ten noční pokles by mohl ustát, hledejte, hodně štěstí.

Zatial bezuspesne. :( Strom na ktory som ho dal je asi meter od plota za ktorym je niekolko arova zahrada kde je iba burina. Ak sa dostal tam tak neviem neviem... Stale sa mi nechce verit ze zliezol, nikdy nebol na zemi vonku ani v terarku. Ak zlizol (asi metrovy kmen) neviem ako sa zachoval ale moj predpoklad je ze by sa mal hned pokusat dostat sa na nieco vyssie. Alebo?

FANTAZIA!!! Nasiel som ju! Uplne nahodou! Bol som nieco pozret vonku a zapozeral som sa na vrchol stromu, najskor som si myslel ze je to list tak som podisiel blizsie a co nevidim... krasavica sa slni. :) Nic jej nie je az na akoby maly skrabancek. Ked som ju bral bola mierne do zlta ale hned ako som ju dal do terarka hodila tu svoju farbu. Vyzera byt vyhladovana, kedze nemam cvrckov riesim to muchami co chytim a uz schrumala kobylku. Takze bola vonku nieco vyse dvoch dni.

Dakujem vsetkym!]:)

Uz som neveril... o to som stastnejsi.

Uz tam ma 3 kobylky take mensie hnede, riskol som to a preskocil plot susedom kde v tej burine je vselico. Dokonca som chytil malicku modlivku a zazrel jastericu ale tu som nechal. Neviem co to bolo zac taka pekna hneda.