Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Švábi

Dobrý den, můžu chovat šváby v boxech 19X 19X 11X, Hci chovat jen pro potěšení zatim Blaberus cranifeer, blaptica dubia, ?shefordera? tartara a šváb šedý(velmi úspěšně se mi množí), kolik kusů od nějakého z těchto druhů tam můžu strčit???? Díky M.H.

loading...

podle posledniho zadeckoveho clanku - samice ho maji velky kompaktni, samci jakoby podelne rozdeleny na dva (jde to i u starsich nymf), kdyz to ma clovek nakoukane, lze samce poznat i jen podle velikosti (jsou mensi nez samice), robustnosti (jsou stihlejsi)a chovani (kdyz se chteji parit tak pred samicema docela hezky "tancujou").

500 kusů co jsem si obědnal na chov tak je asi jen 10 samic

tak lepe mit vic nymf, pokud se nova kolonie zaklada z dospelych kusu,ty brzo umiraji a spatne si zvykaji na nove prostredi. Pokud jsou navic samice stare, nemusi uz vubec porodit. Takze ja bych byt Tebou byla po tehle strance spokojena (teda pokud zbytek nejsou dospeli samci)

A taky to vypadá že se tam přimíchalo ještě pár kousků od dvou jiných druhů.

zkuste to nafotit, treba prijdem na to, o jake druhy jde a mozna budete jeste rad, ze mate na vyber z vice ruznych druhu. Nekterym se muze darit lepe,jinym hure a podle toho si pak vyberete sveho favorita.Nejjednodussi pro urceni by samozrejme bylo zeptat se primo chovatele od ktereho svaby mate, co se tam mohlo primichat...

Vložim to sem.. Mám problém u G. portentosa, už jsem u nich našel 7 odložených ootek..Zatim jsem se s timto jevem nesetkal.Prozatim jsem kolonii rozdělil do dvou terárií.Myslel jsem že při menší počtu se nebudou tolik vyrušovat, bohužel odkládání pokračuje dále. Terária jsou členitá a teplotu se snažim udržet vyšší než pokojovou. Nevíte prosím co s tim?