Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jak na snůšku od korálovek

Zdravím všechny přítomné a zároveň prosím o radu. Nečekaně jsem dnes ráno objevila v teráriu u korálovek mexických 10 vajíček, jsou slepená k sobě a samice je na nich. Inkubátor a vermikulit už mám, poradíte jak dál? jakou teplotu nastavit, zda musí být dóza s vermikulitem větratelná, ještě je jeden problém a to ten, že od 3.8. do 17.8. budu na dovče a o inkubátor a hlavně o případně vylíhnuté hadíky se nemá kdo postarat, dá se to nějak zařídit aby se líhlo třeba o týden později? díky všem Líba

Inkubátor a vermikulit už mám, poradíte jak dál?

Tak to je vlastně všechno, co potřebuješ:-). Vajíčka šoupni do vermiculitu, vermiculit by neměl být moc vlhký (mokrý), jen tak lehce (zhruba 1 dcl vody na 1 l vermiculitu). Neodlepuj je od sebe, polož tam ten slepenec vajec, tak jak leží v teráriu a obsyp i ta horní vajíčka aspoň trochu vermiculitem, aby pokud možno nebylo žádný úplně ve vzduchu bez dotyku s vermiculitem

jakou teplotu nastavit

Ideálně, pokud máš jednoduchý inkubátor, bych volil konstantní teplotu (ona stejně bude trochu kolísat, ale to je spíš k dobru věci) 28 st.C.

zda musí být dóza s vermikulitem větratelná

Já tam pár dírek dělám, aby to nebylo úplně "zadušený", zvlášť, když se ke krabičce pár dní nedostanu a neodvětrám ji, ale zase ne moc, aby to snadno nevysychalo, ideálně 3-4 malinký dírky na dvou protilehlých stranách krabičky.

ještě je jeden problém a to ten, že od 3.8. do 17.8. budu na dovče a o inkubátor a hlavně o případně vylíhnuté hadíky se nemá kdo postarat, dá se to nějak zařídit aby se líhlo třeba o týden později?

No, to se dá pořešit jen tou teplotou, nižší teplota = delší inkubační doba, takže pokud uvažuji, že dnes je 13.6. a při teplotě okolo 27 st. by inkubace mohla trvat cca 2 měsíce, což by vycházelo na necelou polovinu srpna (cca 10.-13., +- pár dní), pokud bude teplota 26, tak by to mohlo vyjít až po 15.-17.+ nebo tak nějak okolo, což by nevadilo, protože ti vylíhlí prckové, klidně 2-3 dny i déle v pohodě vydrží i v té bedýnce, ve které se líhnou. Druhou možností je nastavit 27-28 a přes spínací hodiny inkubátor přes noc vypínat třeba na 8 hodin (např.21-05 h), čímž dojde k pomalému poklesu o několik st. a potom se to zase ráno nahřeje na těch 28, to by taky prodloužilo inkubaci, ale nesmí to lítat moc dolů (ideálně vidím minimum v noci na 22-24), myslím, že by to taky přidalo cca 7-10 dní navrch.
Ale není to 100% a nedá se to plánovat na den dva přesně, protože délka inkubace záleží na víc faktorech (vlhkost substrátu, vlhkost vzdušná, genetické dispozice, velikost vajec i celé snůšky...), z nichž teplota je ten nejsnáze (možná jediný) řešitelný, resp. víme, co to udělá...