Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Elaphe guttata-zadržení snůšky

Ahoj všichni
Moje samice E.g.snow mi začala v pátek snášet vejce,ale v pátek měla jedno v sobotu pak nic a včera ráno další 2.Ještě jich má v sobě kolem 15ti,možná víc.Prosím vás co s tím mám dělat?Minulý rok měla 2 snůžky a obě v pořádku.Předem díky za rady Michal
Změna předmětu, původně: Elaphe guttata-zadržení snůžky (halapremek)

Jedině teplé tmavé místo, pokud to nepomůže, tak aplikaci kalcia, někdy je lze opatrně vymasírovat, ale to tak 1-2 poslední, u celé snůšky je pak ještě poslední možnost oxytocin + kalcium, ale chce to zkonzultovat s vetem, ohledně třeba nemožnosti vykladení (např. abnormálně velké vejce apod.) a množství podávaných léků atd. Možná bude nutné vejce vyndat chirurgicky.