Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Oplatí sa zimovať rok starú korytnačku zelenkastú?

Chovateľ mi poradil, že mám zimovať Testudo Hermanni, až keď má 3 roky. Vraj pri zimovaním jednoročnej korytnačky hrozí prirodzená selekcia a môže uhynúť pri prehmatoch začínajúceho chovateľa. Na druhej strane pri nezimovaní tejto korytnačky je vraj jej doba života okolo 10 rokov, pri zimovaní okolo 70-80 rokov.
Ďakujem za príspevky!

"Přirozená" selekce hrozí po celý život želvy, to že jí jsou tři roky ji této zátěže jako každého jiného živého tvora rozhodně nezbaví. Spíš se přikláním k přehmatům nezkušených chovatelů. Délka života zimovaných a nezimovaných želv je závislá na tolika faktorech, že bych si tedy netroufl zmínit tak přesná data.