Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem apatická korytnačka, vysoka urea a kyselina močová

ahojte, dnes som bol u zverolekára s mojou suchozemskou korytnackou, pretoze som si vsimol, ze je apaticka a vobec sa nechce hybat. reakcie ma zachovane, aj trocha jedla, ale velmi malo. zverolekar jej zobral krv a vysledky boli zle. ALP, ALB, TP aj ALT boli v poriadku, aj vapnik s fosforom mali dobre koncentracie v krvi, avsak urea bola az 15,68 mmol/L a ma byt do 0,8, kyselina mocova bola az nad 1190 um a normalna hodnota je do 100. zverolekar mi povedal, ze ide o zlyhanie obliciek a ze normalne u cicavcov by sa to riesilo dialyzou, to vsak nie je mozne u korytnaciek. takze ju musime dat hospitalizovat, bude aspon mesiac dostavat infuzie a milurit na znizenie kyseliny mocovej. viete niekto povedat, ci to su naozaj oblicky? pretoze ak by to naozaj tak bolo, tak preco nie je vapnik aj fosfor zvyseny? alebo to spolu nesuvisi? ak by to aj boli oblicky, neviete cim to mohlo byt sposobene? korytnacka ma asi cez 15 rokov, je velmi ziva (najme ked je pri samicke), zimovana, strava zlozena najme z rajcin, uhorky, pupavy, kvetu pupavy, salat, rozne ovocie, obcas ryza, cestoviny, ale zeleninu zasadne umytu vo vode. kupeme ju tak 1-2 krat do mesiaca. ma ohradeny vybeh, domcek. jedine co by mohlo suvisiet je ze nema misku s vodou, pretoze sa nam zdalo zbytocne davat korytnackam vodu, kvoli tomu ze maju dost vody v potrave. 2 roky dozadu mali misku, ale vobec z nej nepili. tak neviem. zverolekar povedal, ze hodnoty KM od 200-600 su este s dobrou prognozou vyliecenia, nad tisic je uz prognoza velmi zla:( .....miso

teraz su to tri roky a nasa korytnacka je zdrava ako repa. zotavila sa uz po pol roku starostlivosti, aktivneho kupania 2x denne, podavania vitaminov a enzymov. teraz ma vzdy misku s vodou a upravenu stravu: hlavne kvety a listy pupavy, ale najviac zboznuje mliec.

Dobry den, chcem sa spytat, kde ste s ňou boli (u ktorého vet), my mame asi podobný problém. Zatiaľ bol na krvi (čakáme na výsledky), dostáva antibiotiká a nejaký olej na peristaltiku, lebo on ani nekaka. Alebo ak mi niekto vie poradiť dobrého vet pre korytnačky, cenovo pristupneho.

zdravim vyhladam Vam info na veterinara. Nemam ho teraz k dispozici. Korytnacka prezila 5-6 rokov, zo zaciatku jej pichal injekcie raz za cas a potom ako som popisoval, kupel 1-2x denne, dokonca sme aj trenovali s nozickami pod vodou v lavoriku. Podavali sme striekackou nejake vitaminy. Kazdu zimu sme trpli ci vydrzi zimovanie a teda jednu zimu to uz nedala...