Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prosim pomoc s Gekko gecko

teraz jsem si myslel ze mi umrela samicka gekona obrovskehozniceho nic jao kdyby dostala nejakou krec ,spadla a nohy mela podel tela ,a nejevila zadne znamky zivotapo asi 3 minutach se u ni projevilo neco jako naznak nadechnuti a ted jak toto pisu tak vidim ze se pohnula udelala par kroku do predu,ale neni to ono ,prosim poradte
Změna předmětu, původně: prosim pomoc s gekko gecko (halapremek) (halapremek)

no tak krmim ji normalne cvrckama ,ktere obaluji do NUTRIMIXU -CALCI PLUS . neviim kde je v okoli nejaky veterinar ke kteremu bych mohl zajit (jsem z okoli ostravy).dneska je na jinem miste nez byla vcera vecer a ma sevrene prsty na nohoua nejak moc nereaguje ,ale stale zije

Mám obavu, že už to neodvrátí...

Jen dopovat Ca nestačí (a když je ho moc, tak to také může být problém), potřebují vit. D3 na jeho ukládání. D3 mohou získat buď občasným porosením (a napitím) roztokem combinalu AD3, případně přímo podáním správného množství do tlamky nebo ve cvrčkovi, případně je dobré občas zkrmovat i obratlovce (myšata nebo holata potkanů). Vzhledem ke způsobu života a jiným možnostem získání D3 je trochu nepraktické používat nějaký zdroj UV B, ale taky to lze.
Taky se nezmiňujete, jak dlouho gekona máte, jestli je z odchovu nebo importu, jestli není po více snůškách, jak je na tom z příjmem vody atd...?

no tak na vsechno uz je pozde nez jsem stihl dorazit k veterinarovi tak ....,no mel jsem ji asi rok a byla asi rok v jednom zverimexu,pamatuju si jak tak byla jeste malinka ,balo my ji tam lito .....,.,jako ale za celou dobu co jsem ji mel jsem ji nikdy nevidel jist,ale tak jist musela jinak by mi nevydrzela tak dlouhoa cvrci by se prece nevyparili,balil jsem je do vitaminu ,co 2-3 den menil vodu rosil jsem podle potreby(cca 1-2 do tydne trosku agresivneji),nevim no ,skusim si sehnat novou ale uplne od malicka

Chovám úspěšně gekko gecko již delší dobu. Problém udržet se na skle jsem měl mnohokrát zpúsobený tím, že se přisáli na kryt žárovky a ráno tam setrvali i po rozsvíení. Tak se mírně popálili a nedrželi pak na skle. To ale netrvalo nikdy déle než týden, pak bylo vše ok a sami se to odnaučili.