Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Burza-Brno 21.6.09

Tak co říkáte na tu dnešní burzu?Šíleně jsem s prominutím čuměl na ty ceny co tam měly ty vietnamky,nebo co to bylo.Jak můžou někoho takového pustit na burzu?Myslím že takoví lidé jen kazí dobré chovatele tím že mají všechno z odchytu.Diky za Vaše názory.

jj, byl to luxus ale ty vietnamky tam jen sedeli a byli z francie a ty zvirata prodavali z duvodu ruseni chovu s nim ,,borcem´´ jsem se tam bavil a ze jsou pod eterinarskym dohledem koupil jsem si od nich ch .s. rudis a dostal jsem od nej potvrzeni od veterinare ze je to zvire naprosto v poradku :-) takze vse nemeli z odchytu jen ty rhampholeony to mel z odchytu :-)
s pozdravem chameleon

o tom že je nemají v pořádku tady nepadlo ani slovo,ale proč by ty zvířata nemohly být z odchytu?A rušení chovu?Vždyť tam měli normální malé krajty královské,malé agamy vousaté,rušení chovu vypadá tak že prdáváte i dospělá zvířata ne?

a dostal jsem od nej potvrzeni od veterinare ze je to zvire naprosto v poradku

tato veterinarni osvedceni jsou obvykle nezbytnou soucasti dovozniho povoleni do zeme. At uz nekdo vyvazi nebo dovazi treba i jen do jine zeme EU, musi podobny papir od veterinare mit zajisteny. Nikterak to neznamena, ze kazde zvire je prohlednuto veterinarem a je zhodnocen jeho zdravotni stav. Je to jen jakesi symbolicke potvrzeni o bezinfekcnosti pro cloveka, celkem nic to o zdravotnim stavu zvirete nevypovida. Aby takoveto potvrzeni veterinar nevystavil, musela by zvirata vypadat opravdu bidne...

Já od nich bral pár Bradypodion tavetanum a zvířata jsou vitální, žerou a jsou velmi aktivní, nemají žádná zranění, oděrky prostě zdravá zvířata. Ale u chameleonů ukážou příští týdny, tak uvidíme. Ale jinak si myslím, že jsem udělal skvělej "kauf!.:puff: