Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem americké želvy

Ahoj, nechová tu někdo pseudemys nelsoni, chrysemys picta něco nebo graptemys koohni, či jinou graptemys či podobnou americkou želvu (kromě želv nádherných) a nemívá občas mládata? Marně se tyto želvy snažím sehnat. Jen sehnání samičky želvy mapové mi zabralo přes rok i přesto, že ve zverimexech se sporadicky tyto želvičky objevují. Nechápu to, nejde přece o ohrožené ani nijak závratně výjimečné želvy, ale sehnat dospělou samici nelsonky nebo mapovky je pro mě větší problém než sehnat terrapene nebo spenglerku:-(

Navíc se mi želvy mapové nechtějí množit - všechny samci jsou totiž ona 4 procentní menšina:-(

loading...

Tak želvy mi dorazily - nelsonky jsou krásné, kluk a holka, hned druhý den jsem zpozorovala nesmělé pokusy o páření. Příští týden je nafotím a hodím to sem.

Ale mám VELKÝ PROBLÉM - mám dva nadržené samečky graptemys geographica (13 let a 4 roky) a podařilo se mi k nim sehnat dvě sexy samičky (4 roky a 8 let, takže to věkově krásně ladí) - jenže ty samičky jsou graptemys kohni nebo také někdy graptemys geographica kohni - je to jiný podruh, což vím teprve krátce:-(((( Samečci dělají svatební tance spolu a samiček si vůbec nevšímají. Můžou se vůbec množit, a má cenu to zkoušet? Dost mě to štve, protože tyhle dospělé želvy jsou téměř k nesehnání.

Na amerických stránkách jsem si našla, že graptemys má spoustu poddruhů, ale prodává se jich jen pár, protože ty nejzajímavější většinou žijí jen na určitých lokalitách. V přírodě se ale také někdy spáří podruhy, ne?