Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Krajta královská už mi 9 měsíců nežere

Mohl by mi někdo poradit? Mám dva hady. Samečka a samičku. Samička je v pořádku, ale sameček mi už od října nežere. Nevím čím to je. Vypadá úplně zdravě. Vím že v zimě nežerou, ale už je to fakt dlouho. Připadá mi že se těch potkanů bojí. Když se potkan k němu přiblíží tak dá hlavu stranou. Neví někdo čím by to mohlo být? Nebo nemám ho začít krmit něčím jiným? Předem děkuji za odpověď.
Upravená veľkosť písmen. (los)

loading...

Dobrý den, např. moje užovka nic jiného než myš nesní a před jinými hlodavci utíká ať je sebehladovější. Jinak vážíte hada, zda nestrácí moc na hmotnosti? Jinak tím, že nabídnete jinou potravu než potkana nic nezkazíte, když bude mít opravdu hlad a dá si myš, tak si dá pak klidně i druhou a třetí.

Dobrý den, je normální, že krajty mají svoje období, kdy dlouho odmítají potravu, ale u regiusky se mi zdá 9 měsíců docela dost. Možná bych pomalu začínal uvažovat o násilném krmení. A zkoušeli jste třeba nějaké malé myšky, popřípadě křečky? Ale pozor, aby se nezmlsal. Mojí regiusku jednou pokousal potkan a nejedla 4 měsíce. Od té doby ji krmím pouze malými myškami a vše bez problémů.

pozor na umělé krmení -regiusky při pauze netvoří žaludeční štávy a při umělém nakrmení a vmasírování potravy až do žaludku /jinak ji stejně vyvrhne/ může dojít k hnití potravy a úhynu zvířete-jeto od důvěryhodného zdroje-mvdr ,samci nám sežrali asi 8 potkanů ročně ato přes leto,samice jeli celoročně jak popelnice,umělé krmení se doporučuje až při větším váhovém úbytku

Nepíšeš jak je starý a velký. 9 měsíců je na první pohled opravdu dost, ale takovouto pauzu v krmení jsem míval u dospělých regiusek taky a obvykle se chytnou jak píše 1kraken v letních měsících. Pokud neztrácí hmotnost - nepanikařil bych a ještě bych počkal.
Jinak doporučuju zkusit mastomyši (popř. nějaký křečky) - na ty se často chytnou i ty největší hladovkáři.

jak jednou sežere křečka tak potom je preferuje před jinými hlodavci ještě že samci toho tolik nesežerou ,úbytek vahy u zdravého samce je minimální i při dlouhé pauze ,ještě kté velikosti-pauzovat už může začit při 70-80 cm 2-2,5 roku, lepší je udržet ho při růstu co nejdéle /samostatný chov/ protože potom už toho moc nenaroste/velice pomalu/

Zdravim.Nemate nejaky osvedceny zpusob krmeni kdy krajta vzdy mys chytne ? ten muj "blbec" obcas na mys kouka uz je i "napruzenej" ze zautoci a nic.A nekdy zase ji v pohode chytne ale tedkon uz zase pomalu prestava zrat tak to taky muze bejt tim.jo a jeste sem se chtel zeptat.kdyz mys leze po terarku tak si vasi hadi pro ni "dojdou" nebo cihaj v ukritu nez k nim pribehne.(moznavam to prijde hloupy ale videl sem pra videii tam si krajty pro mys dolezli tak bych rad vedel jestli ten muj trouba je tak linej a musi cekat nez k nemu mys doleze)

ale tedkon uz zase pomalu prestava zrat tak to taky muze bejt tim

Pokud se nepletu, tak by teď měly být regiusky v plném proudu "žrací" sezony, tedy období dešťů, takže by neměly přestávat žrát.

muj trouba je tak linej a musi cekat nez k nemu mys doleze)

To je normální u spousty hroznýšů a krajt, že loví ze zálohy a nikam se neženou.

Ahoj, já tedy nevím jak to mají krajty, ale kdybych měla svojí korálovce nechat křečka v terku max pět minut, tak se mi nikdy nenají :-) Minule jí to trvalo 3 hodiny než se rozhoupala ke slovení a to jsem jí šla toho křečka už vytáhnout ;-)
Jo a jen aby jste mě nezačli kamenovat, nikdy jsem jí ho tam nenechala bez dozoru, vždy pravidelně sedím vedle na křesle a koukám a čekám. Ty tři hodiny byly extrém, ale do pěti minut ho zdlábla tak 2x za rok a půl a to byla opravdu hladová :-p

už stavba těla naznačuje kdo je aktivní lovec akdo lovec ze zálohy- hroznýšovi nebo curtusce žrádlo chodí po terku a až dojde na dostřel tak ho vezme ,regiusky taky takhle lovily -vyčkávali,žofky to je jiná sorta většinu jich mám v racku a už příchod do místnosti v nich probouzí hlad ,myši jim zabíjím nebo spíš omračuju úderem o umy vadlo a když vytáhnu šuplík tak si sakra musím dávat pozor aby nevzala mě za ruku jak vyletí ven, pokud jsem hodil živou myš dovnitř tak ji honila jak divá,a vidět kobru při lovu tak toje ještě vyšší lovecká škola- ani není vidět jak had plave po povrchu substrátu jak je rychlej jen na okamžik se přiblížily a najednou kobra zastavila tak jsem si myslel že ji to už nebaví a najednou potkyš zastavil začal se drbat a šup lehl cukl nožkou a měl to zasebou a kobrouš už jel po stopě za obědem ,vůbec jsem nepostřehl jak ho kousla, no tak jsem siji radši nekoupil i když klobouk přední dolu ale na blesky se necejtím

Právě proto je dobry mít doma rozdílny čeledi hadů, např. jako já hroznýšovityho a užovkovityho. Taky když do terka hodím hrozňovy potkyša tak max. pohyb na kterej se zmůže je kolíbání hlavy ze strany na stranu což taky naznačuje větší zájem o kořist a teprve až oběť přijde dost blízko vykoná bleskový výpad. Oproti tomu korálovka na nic nečeká, rozbičuje svoje útlounky tělíčko a myš ji má hned za prdelou.
Teď už je korálovka naštěstí 3-letej mazák a lovení je úspěšny, ale když byla ještě mladá tak to bylo k smíchu až k pláči.

většinou ne v přírodě taky nejí z talíře,pokud je ochotná jíst při nějaké manipulaci tak já hroznýšům dávám na hoblovačky noviny a mrtvou potravu z pinzety ,takže vyloženě neleží v hoblinách a nemá potom plnou tlamu hoblin ale někdy je aji rudý právo málo tak si otře hobliny o misku nebo větev asi i něco polkne ale zatím žádný problém ,a ještě k púvodnímu dotazu- zatím jsem nikde neviděl stáří a velikost regiusky nebo jsem to přehlidnul?

Ahojte trochu vám zneužijem tuto tému našiel som jeden článok na ifaune o P.regius a nieako sa mi tam nezdaju termíny obdobia daždov a sucha su to uplne hluposti.Tu je utržok z článku................. Dalším důležitým faktorem je správné navození podmínek k páření. Je potřeba střídat „období sucha“ (červen – září, teplota přes den 26–28 °C – vlhkost 50–60 %, v noci 24 °C) a „období dešťů“ (říjen – květen, vlhkost 85–95 % – teplota přes den 29–31 °C, místně až 33 °C, v noci 25 °C). Reprodukce probíhá obvykle v září až listopadu. Vejce nejsou obvykle kladena dříve než v období od února do srpna................A tu je odkaz na ten článok http://www.ifauna.cz/rubriky/clan_show.php?id=3355 &r=3

Špatný příjem potravy s dlouhou pauzou u samců je klasika, ale už by žrát měl. Mimochodem mně regiusky doma jednou utekly a našel jsem je v zapeklitém úkrytu v zimních botách po třech měsících. Celou dobu nevystrčily nos, ani za potravou ani za vodou. Krajta královská je noční lovec a může být i dost plachá. Zkus myš nebo křečíka dávat v noci, klidně na delší dobu. Můžeš ho při velmi tlumeném osvětlení pohlídat, ale pokud bude myš nakrmená nebo jí tam dáš trochu žrádla, nechal bych ji tam i 2 hodiny bez dozoru potmě.

No ono mě osobně tak připadá, že je tady sposta " rádců " co se jednou takhle ráno probudí, protáhnou a řeknou si, tak a dneska si koupim hada a od teď tomu rozumim ]:)
Když vidím, na co se tady dokážou lidi zeptat a co jim někteří odpoví, tak si říkám, chudáci zvířata.
Prostě někteří jedinci by potřebovali pořádně přes držku a zacházet s nima úplně stejně jako zacházejí oni se zvířatama.
Holt je to tak, včara jsem měl křečka, tak zvířatum rozumim, tak si nějaký z nudy koupim , asi bych byl zajímavej a ono to nějak dopadne.
Omlouvám se za své výrazy, ale ještě jsem se krotil.
PB

Zdravim řešil jsem u samce regiusky stejný problém. zkoušel jsem mu dávat všecko možný a prostě nic. Po nějaký době si vzal menší myš po opakovaném krmení obdobnou kořístí zas nic...Nakonec jsem přišel na to, že Regiusák je pěknej mlsoun a chce jen samice myší...což mě udivilo. předložil jsem 3 samice po sobě a od té doby mi příjmá menší myši bez problému. 9 měsíců je dlouhá doba, ale co vím, tak samci mohou takhle náhle na dlouhou dobu vysadit. Pokud znatelně nehubne, tak by nemělo o nic závažného jít. Zkus mu předložit menší myš - sežeň si obě pohlaví a předlož mu je a uvidíš. Držim palce při chovu.

Dobrý den...já bych měl dotaz...mám 2 měsíční krajtu ... vždy když jí tam dám myšku ... zbystří a pomale leze k ní... kousek před ní se zastaví a čeká .. až k ní myš přijde (úplně k hlavě) otočí hlavu jinam a leze pryč... nejedla už měsíc. Díky

Pokud chceš opravdu poradit,chybí mi základní údaje,např.věk hadů,foto terária, jsou hadi odchov v ČR či import? Kdy a co naposled žrali.Myslím si,že o Regiuskách vím docela dost, ale nemám věšteckou kouli a z toho co píšeš, se nedá usuzovat na problém. U ostatních tazatelů -mláďata, platí totéž.;-)

Dobrý den, mám doma 10ti měsíční samici krajty královské,odchov ČR,podmínky 40st. pod bodovou žárovkou jinak okolí od 30st do nejchladnějšího místa kolem 25 st. Vlhkost 60% až 70%. Svítím 12 hodin od osmi rána do osmi večera. Od té doby co jí mám to je od října sežrala 10 mastomyší a pak jsme přešli na potkany. Těch sežrala devět. Vždycky krmeno v teraboxu večer po tmě.Příjímala bez problému. 13 května žrala naposledy. Což je do dnešního dne dva měsíce a 13 dní. Váženo 10. května 234 gramů, následně váženo 13. července 236 gramů. A teď dotaz: je normální,že takto mladý had už tak dlouho nežere, když před tím žral pravidelně v intervalech do deseti dnů. Během těch dvou a půl měsíců se jednou svlékl a měl trochu potrhaný svlek. Před tím vždy vcelku. Nabízel jsem všechny druhy potravy mastomyši, potkany, myši, křečky všechny velikosti a nic. Prosím o radu jak dále postupovat. Děkuji

je normální,že takto mladý had už tak dlouho nežere, když před tím žral pravidelně v intervalech do deseti dnů

Normální to být může.Podle toho co jste psal, tak nějak na váze neubrala, takže bych si s tím nějak hlavu nelámal, teda jestli jinak had vypadá zdravě.A to, že svlečka byla potrhaná, to se může stát.

Dobrý den, měla jsem stejný problém s krajtou, od února mi nevzala absolutně nic. Vyzkoušela jsem všechny možné hlodavce,samičky,samečky a prostě nic. Už jsem z toho byla dost nervozní,když jednoho dne mi paní ve zverimexu poradila, že mám hada okoupat v teplejší vodě,aby se pěkně vyhřál,že bude pak uvolněný a bude mít chuť k jídlu. Říkala jsem si že za pokus nic nedám,tak jsem napustila vanu a udělala krajtě koupel. Pak jsem ji dala do boxu,ve kterém hady krmím a dala ji omráčenou myš,zhasla jsem světlo,protože ona chtěla zkoumat okolí a myš ji ze začátku moc nezajímala. Po 15 minutách když jsem nakoukla do boxu, tak krajta cpala myš "s velkou chutí" :) I přes to že má v teráriu 25-30 stupňů,leží na nejchladnějším místě,nebyla tak pevná jako samec,který přijímá potravu normálně a začla nepatrně ubývat na váze.