Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Krajta královská už mi 9 měsíců nežere

Mohl by mi někdo poradit? Mám dva hady. Samečka a samičku. Samička je v pořádku, ale sameček mi už od října nežere. Nevím čím to je. Vypadá úplně zdravě. Vím že v zimě nežerou, ale už je to fakt dlouho. Připadá mi že se těch potkanů bojí. Když se potkan k němu přiblíží tak dá hlavu stranou. Neví někdo čím by to mohlo být? Nebo nemám ho začít krmit něčím jiným? Předem děkuji za odpověď.
Upravená veľkosť písmen. (los)

Dobrý den, měla jsem stejný problém s krajtou, od února mi nevzala absolutně nic. Vyzkoušela jsem všechny možné hlodavce,samičky,samečky a prostě nic. Už jsem z toho byla dost nervozní,když jednoho dne mi paní ve zverimexu poradila, že mám hada okoupat v teplejší vodě,aby se pěkně vyhřál,že bude pak uvolněný a bude mít chuť k jídlu. Říkala jsem si že za pokus nic nedám,tak jsem napustila vanu a udělala krajtě koupel. Pak jsem ji dala do boxu,ve kterém hady krmím a dala ji omráčenou myš,zhasla jsem světlo,protože ona chtěla zkoumat okolí a myš ji ze začátku moc nezajímala. Po 15 minutách když jsem nakoukla do boxu, tak krajta cpala myš "s velkou chutí" :) I přes to že má v teráriu 25-30 stupňů,leží na nejchladnějším místě,nebyla tak pevná jako samec,který přijímá potravu normálně a začla nepatrně ubývat na váze.