Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zkrmování živé potravy aneb je vám jich líto?

Zdravíčko.Už dlouho jsem chtěl založit tohle vlákno a zeptat se na vaše pocity,když zkrmujete živého tvora?(promiňte že je to tak blbě napsáno)Totiž víte já když krmim,tak mam občas takový blbý pocit,že jsem vlastně zabil já toho živého tvora.Je-li tomu jinak,prosím podělte se o to s ostatními :-)

No nevim, to bych musel mít blbej pocit při obědě, že jsem vlastně to prasátko zabil já...ale to je jiná debata. Zkrmování živého mi nedělá problém, tak to prostě chodí...predátoři se živí kořistí a nebude tomu jinak. Nevím, proč mít výčitky...

Takhle se to brát nedá (já zabil živého tvora) my taky musíme jíst a tím zabíjíme (krávy, prasata, kuřata a další...) Prostě to tak je a nic moc se s tím dělat nedá. Pokud chceme chovat terarijní zvířata musíme to prostě podstoupit no. Zkrmovat živá zvířata (myši) my nedělá žádné výrazné problémy. ;-):-)

Já bych třeba osobně nic živýho nezabil
divil by ses ceho vseho je clovek schopen a to bez vyjimky nastanouly nejaky vazny situace snime cokoli bohuzel druha stranka veci je ze nekterym se to zabijeni libi a nedelaji to kvuli jidlu ale pro poteseni a to je hnus]:( Jinak me je taky trochu lito kralika potkanu uz mene

Jako při obědě mi to problémy nedělá,pač jsem ho přeci jen nezabil já

tenhle argument mi prijde ponekud pokrytecky. Prece kdybys nebyl na svete, tak by bylo hned o nejake to hovadko zabite pro maso min...

ale tady jde o ten pocit,že defacto,máte na svědomý jeho smrt vy(had).

zila by jeste ta mys, kdybys ji nezkrmil svemu hadovi? Narodila by se vubec, kdyby je lidi pro svoje hady nekupovali? Cele je to hrozne komplexni a neda se nad tim premyslet takhle. To by si clovek musel hodit masli hned na prvnim strome. Svym pocinanim (treba i neprimym) pozabijime za svuj zivot takovych zvirat, ze si to ani nedokazeme predstavit. Takze na vetu:

Já bych třeba osobně nic živýho nezabil

muzu rict jen to, ze zabijime vsichni a kazdy den, jen nekdy je to "min na ocich" (kdyz treba zrovna nekrmime hady)...

Jako při obědě mi to problémy nedělá,pač jsem ho přeci jen nezabil já

No, ale někdo ho zabil, aby ses ty mohl najíst. Stejně tak jako ty "zabiješ" myš, aby se had mohl najíst. Věř mi, je to nemlich to samý, jenom většina lidí to bere tak, že co oči nevidí, to srdce nebolí. Doufám, že to z tebe neudělá vegana, není to zdravý;-)

Arutha:
Nikdy jsem si nemyslel, že králik může být takhle hravej.
Kdykoli králika poránu pustíme volně ven z klece, jeho prvním zájmem je fotbalovej míč který honí ho po celé místnosti a zvláštně u toho přede (asi jako kočka). Když jsem to viděl poprvé tak jsem zíral ::).
Dokáže si vynutit hlazení, a obráceně dokáže se naštvat a ohnat se po nás. Je prostě super.
A při představě možných obdobných povahových rysů každého jedince tohoto druhu hlodavce, jsem přesvědčen že by mi jejich zkrmování v současnosti už nebylo lhostejný. Byť by se jednalo o jedince který není domácím mazlem.
Jinak myši, potkany i mastomyši zkrmuju bez problémů.
Obráceně znal jsem šoumena, který neváhal chodit do zvířecích útulků a vesele zkrmoval vše co dostal :-).

Jasný,že na to má každý jiný názor,protože jsme každý jiný.Jenomže mě je jich líto,ale až ta posvátná věta "To je příroda"mě zas vrátí zpátky.Krmim hady a budu krmit hady potkanama,myšma,či morčatama(mimochodem dneska měl sameček premiéru)ale bude mi jich vždycky líto,na tom se asi už nic nezmění

berme to tak ze vsetky tie zvieratka ktore stoja v potravnom retazci uplne dole su len akasi biomasa ktora sluzi na nakrmenie dalsich, samozrejme nesmierne uzitocna a dolezita. co sa tyka mysiek na skrmenie tak podla mna mam plne pravo ich skrmit, ja som ich dal dokopy, poskytol im domov, krmil ich ich a ich potomstvo proste skrmim . . to iste ako ked dedko chova sliepky na dedine. . . a co sa tyka lutosti obcas mi je luto ale hned ma to prejde ked citim ten ich smrad co nechaju za chvilku v terarku popripade ked este pokusu hada . . to by som ich naradsej sam rozbil kladivom . ale vzdi si poviem ze aspon mali sancu a bojovali za svoj zivot a ked sa had napapa tak ma to nejak zahreje na srdci ;) vtedy ich uz nevidno

Já zkrmuji příležitostně červy, žížaly, myší holata a cvrčky. S červy a žižalami nemám od počátku problém. Cvrčků mi bylo líto do okamžiku, než jsem dva chytala po pokoji - pak byl s lítostí konec. S myšatama je to horší, když je beru do ruky, tak mám blbý pocit, ale když vidím, jak želvám šmakují, tak mě to zase hodí do klidu. Snažím se ale, aby je želvy zkonzumovaly rychle a pokud možno od hlavy. Vždycky se to ale nepovede:( Malým želvám z toho důvodu myši nedávám. Viděla jsem fotku, kde několik malých klapavek trhá myšče a to se mi nelíbilo. Někde jsem četla, že je to dobré předtím nastříhat, ale do toho se mi moc nechce...

Tady je nafoceno první větší zkrmování:
http://picasaweb.google.com/Hnusik/IvExotikaKrutos tOsudu#

Také plánuji zkrmovat vodní šneky, a asi se budu muset naučit zkrmovat achatiny - to bude tvrdý oříšek. Morčata ani králíky bych ale zkrmovat nemohla.

a asi se budu muset naučit zkrmovat achatiny - to bude tvrdý oříšek

A sakra :-D. Tak se stav ke mně :-D. Tady padají stovky achatin. Jinak mi ničeho co krmím líto není... Ať už je to kotě, kočka, myš, králík nebo morče... Krmím mrtvým takže vše zabiju a pak nakrmím. :-) Krom holat, ty když mám živý tak hážu živý.

Taky s tím némám žádný problém. Sám "potravu" růčo-fůčousmrcuji před skrmením. Akorád si nejsem jist, jam mi půjde krmit králíkama, když mi jeden běhá už 2 roky po obýváku. Ale myslím že i to zvládnu...
Nejsem žádná padavka :-D a moji hadi jsou (hned po přítulce) na prvnim místě.