Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hroznýš královský - opakované vyvrhnutí potravy

Mám problém, mám téměř 4měsíční samičku hroznýše k., která mi už 3x zhruba 3. den po krmení jak vykálila potravu, tak ale i vyvrhla hodně natrávenou myš. Vždy potravu bez problémů a aktivně chytí a sežere, tráví normálně pod žárovkou. Mimo ni je 25-28 stupňů. Vypadá zdravě. Bohužel jsme byli za dobu co ji máme nuceni dvakrát stěhovat. Tak se chci zeptat, jestli to nemůže být "pouze" tím a vše se časem srovná?

Ano může to bát stresem. počkejte třeba 2 týdny a pak jí nabýdněte nějakou menší myš.
Nepíšete, kolik dní po vyvrhnutí jste jí dal další myš, kterou vyvrhnula... Možná by nebylo od věci odnést trus na veterinu na rozbor - na přítomnost vnitřních parazitů ...

Krmíme jednou za deset dní plus mínus jeden den, takže asi týden po vyvrhnutí, přemýšlela jsem i jestli na ni není průměrná dospělá myš veliká a nezvládne ji celou strávit. Zatím si myslím, že to bude tím častým převozem. Zkusím teda chvíli počkat, jestli ji pomůže klid, a pak vyhledám veterinární pomoc. Zatím jsem s žádným ze svých hadů neměla problémy, tudíž ani nevím, jestli je v okolí nějaký lékař specializovaný na plazy.

Já bych to teda ještě jednou zkusil...

1. Po vyvrhnutí dej zhruba týden pauzu před dalším krmením.
2. Upravil bych teploty v terku-dostatečné výhřevné misto 30-35°C + dostatečně chladný kout 20-25°C
3. Ať má po žrádle naprostý klid.
4. Nedával bych dospělou myš, ale takovou střední.

Jestli i po tomhle potravu vyvrhne, bude třeba veterinář, nebo rada Drobka výše.

Jo, teplotu bych dal vyšší,týden půstu, myš menší a Entizol. Pro menší kus by stačilo 1/4 - 1/2 tablety. Při troše šikovnosti by se dala tableta po uškrcení kořisti rychle vsunout pod nastřiženou kůži myši, aby se had zbytešně nestresoval nějakým násilím. Udělal bych to 2-3 krát při krmení. Kdyby se zvracení opakovalo, určitě to chce rozbor zvratku (ale čerstvého-to může být problém). Může jít např. o trichomonády, pokud se prokážou až ve výtěru z kloaky, bývá už na léčbu pozdě.

Entizol. Pro menší kus by stačilo 1/4 - 1/2 tablety

vzhledem k tomu, ze entizolem muzete hada snadno i odpravit bych doporucila davku presne spocitat a neorientovat se pouze davkovanim typu "primerene". Bohate postaci 40 mg ucinne latky/kg zvirete. Pro jistotu se hodi i soucasna aplikace vitaminu skupiny b (b komplex). Tady je mozne dat bez problemu davku jen "odhadem", staci maly "drobek".

Může jít např. o trichomonády, pokud se prokážou až ve výtěru z kloaky, bývá už na léčbu pozdě

trichomonady lze najít naprosto bezne u velke skupiny plazu, kteri jsou naprosto v poradku. Samotny nalez trichomonad proto neni indikaci pro lecbu.

Standa by dal vyšší teplotu???? Tak to jsem teda asi opravdu blázen..... Jestli má MIMO žárovku 28st. tak je pravděpodobné že blije z vysoké teploty. A k tomu Entizolu jak píše JaBula 40mg já dávám max 60mg je potřeba to přesně spočítat jinak hada otrávíte...Dal bych ho ale určitě, jelikož blil 3x mohlo se v něm něco nastartovat.

No Drobku mě teďka dost stoupla teplota v bytě a BC měl přes týden v nejchladnějším koutě skoro 29 st.C. Had se nechladil ve vodě, naopak stále byl v části, kde teplota byla možná ještě větší - blíže k žárovce. Během této doby byl i krmen a je naprosto v pohodě. Samo, že žárovku má už jen 15w ale tera je stejně teplo dost a ještě víc. Píšu to jen proto, že bych nějakejch 28 neviděl tak kriticky. Teda pokud had nejeví příznaky něčeho špatnýho ...