Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem UVB světlo do tera pro kočinčinu

Ahoj, potřeboval bych trochu helpnout, budu dělat terarko pro agamu kočinčinskou a vubec se neumim rozhodnout jaké osvětlené jí tam dát!původně sem totiž chtěl dát zářivku 120cm ale jak to tak pročítám tak to asi nebude to ono,že?co tam teda dát?
p.s. jestli se to tu už řešilo prosim dejte odkaz, díky moc!

Abych řekl pravdu, tak ten článek sem moc nepobral resp. jen z části!:-) ale dík moc za ty stránky!Tera je docela velké, 220x140x80(šxvxh)myslel sem,že bych tam dal 2 'halogeny' s vybojkou a k tomu jednu kompaktní žárovku nekde mezi větve.Bude to stačit jako osvětlení, nebo bude potřeba zařivka?a jako tepelný zdroj tera?jakou wataž zvolit do těch 'halogenu'? díky za rady!
ps.tady je zhruba to terarko :-)berte to z rezervou nejsem picasso:-)

Klidně to nech tak, jeden z těch halogenů (do toho, který je víc vzdálený případnému umístění UV výbojky) bych osadil 70W halogenidovou výbojkou s teplotou barev 4200-5500K a je to eňo ňůňo. Výbojkou a halogenem pak vytvořit např. 2 vyhřívací místa, jedno pod výbojkou a druhé "ne-UV" místo pro možnost fotoregulace. Do toho halogenu bych si tipnul 100-150W lineární zdroj. Samozřejmě za předpokladu, že bude terárium kvalitně odvětráno, což je myslím uplnej základ.

Tím jsem myslel něco jako termo-regulace, akorát světelná místo tepelné :-). Prostě aby si to zvíře samo regulovalo dobu, intenzitu a "biologickou aktivitu" světla. Ta zvířata na tohle maj fakt čuch a sami si dokážou vybrat co je dobrý...hlavně samozřejmě sluncemilové :))

No z toho nákresu jsem vydedukoval (možná mylně), že to hodláš osadit halogenovými reflektory (jiný ve tvaru obdélníku neznám). Do těch velkých halogenů pro lineární hal. 118mm jde napasovat i halogenidová výbojka (+ někam vně terárka "prdnout" předřadník samozřejmě). Ten druhý bych tam nechal jako zdroj tepla, viz. co jsem psal.

tak kam by si umístil větrací otvory?

třeba 1/3 stropu bych udělal z pletiva