Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chov Kinixys belliana

Chová je v ČR vůbec někdo? Víte o nich něco? Já jen to co jsem se dočetl v knize od Zycha a tam toho moc není.. Budu rád za každé info. Díky.
Změna předmětu, původně: Chov kinixys beliana (halapremek)

s dotyčným triem po necelém roce chovu to vypadá následovně- celkem brzy, už asi za měsíc po koupi začal samec jevit zájem o samice a ani ne po 2 měsících aklimatizace se želvy začly pářit. Na podzim 1 ze samic vykladla 2 snůšky, první o 6 a druhou o 3 vejcích v rozmezí asi měsíce a půl. Další samice vykladla jen 1 snůšku, taktéž o 3 vejcích. Vejce byla dána do inkubátoru. Všech 6 vajec z první snůšky bylo oplozených, ale mláďata ve vejcích uhynula krátce před vylíhnutím. Z druhé snůšky se mláďata vylíhla po 122 dnech inkubace mimo inkubátor, jen v krabičce na teráriích.