Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem dovoz plazů

ahoj, porad tak nejak shanim svoje vysnene snekozrouty, nedavno jsem vznesla dotaz u Jirky Krchova a ten bohuzel tyhle hady nemiva...na netu jsem narazila na jednu malajskou firmu, ktera je nabizi za velmi pratelske ceny (mozna az moc, ale oni asi nemaji vysoke naklady): http://exoreptiles.com.my/webstore/index.php?main_ page=index&cPath=4_22_37 nicmene, nekdo by je jeste musel z te Malajsie dovezt...takze jsem se chtela zeptat-znate nekdo nejakeho dovozce, ktery by to mohl udelat (napada me, ze bych mohla zkusit znovu otravovat Krchova) a myslite si, ze vubec ma cenu se o neco takoveho pokouset? podle webovych stranek clovek nepozna, co je to za firmu a v jakem stavu zvirata doda...budu rada za vase nazory a zkusenosti

Tak mám pocit, že by neměl být problém je poslat letecky (až na tu cenu - mělo by toho být víc najednou, aby se to vyplatilo) jako živá zvířata, řádně zabalené. Nevím přesně, jak úřední záležitosti, ale vzhledem k tomu, že nejde o cites ani veterinárně hlídané záležitosti, by to neměl být problém.

takze: poslala jsem malajcum dotaz, zda posilaji zvirata do EU a cekam na odpoved
nasla jsem si na ifaune clanek o dovozu zvirat z tretich zemi (trochu me vydesil) a to je pro ted asi tak vsechno..pokud by vsechno slo dobre, pak bych zvirata objednavala zhruba v cervnu 2010-do te doby nemam ani dost casu ani dost mista...takze pokud by to nakonec klaplo a ja se pokusila neco z Malajsie dovezt, urcite bych sem vcas hodila info a nabidku, aby nas pripadne bylo vice..

Sice je to možná z ruky ale budeš mít jistotu v tom, že si vybereš a nebo aspon podiváš a pak se rozhodneš jestli zvíře vzít nebo ne. Když ti to někdo z viziny pošle tak tě to může vyjít za 1, dráž jak cesta do Hammu 2, ještě dráž, protože zvíře může bejt skoro "mrtvé".

Hamm je trochu z ruky

nad tim nejde jinak nez se pousmat :-). Myslim, ze malajci jsou jeste dal, a pokud s nimi nikdo z importeru zatim neobchoduje, mozna vi proc. Cena u malajcu bude mozna par dolaru, ale za prepravu zaplatis tisice. Oproti tomu - za cestu do hammu jen cca patnact stovek za pohodlnou spolujizdu autem, par euro za vstup, muzes si vybrat, zvirata uvidis na vlastni oci pred koupi a vis predem do ceho jdes. Zkus koukat na zahranicni inzerce a vyhlednout si tam neco predem.

do zahranicni inzerce (hlavne nemecke) jsem koukala, ale na nic jsem nenarazila, proto jsem zacla hledat i dal...je mi jasny, ze objednavat zvire od nekoho, koho jsem v zivote nevidela a zrejme ani neuvidim a pak stravit x hodin na letisti neni uplne idealni...koneckoncu, proto jsem se taky ptala, jake mate s podobnym objednavanim zvirat zkusenosti...a jak rikam, vzhledem k tomu, ze se neozvali na mail, tak zrejme ani neni co resit...
k tem cenam-ptala jsem se na hady, ne na cestu a vstup, to si lze snadno najit/spocitat...tady na poradne se totiz casto operuje s tim, ze "v Hammu se da xy poridit celkem levne"..jenze levne znamena pro kazdeho z nas neco jineho...takze se znova ptam, mas predstvu, kolik v Hammu stoji aplopeltura boa? nerada bych se nakonec tahla do Hammu a zjistila az tam, ze to zvire je momentalne nad me financni moznosti...
vzhledem k tomu, ze si ty hady nechci kupovat hned, ted a okamzite, ale spis zjistuju co a jak, tak by se mi podobne informace dost hodily-uz treba jen proto, abych kdyztak tenhle sen odlozila na neurcito a poridila si nejake jine hady...

Indonésii vozil tuším Jahoda. A Krchňa je taky celkem akční, ale myslím, že teď vozil jen Čínu a Afriku, před tím Madagaskar. Za zeptání rozhodně nic nedáš, sehnat umí leccos a hlavně Jirka (Krchov) jezdí po většině evropských burz, takže může zvířata přivézt i třeba z toho Hammu nebo odjinud.