Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Světlo v teráriu

Dobrý den, poradil by mi někdo, jak připevnit světlo v teráriu pro Hroznýše královského (Boa constrictor imperátor). Jedná se o lepené terárium. K osvětlení či vytápění terária mě zatím napadá květináč se žárovkou. Přemýšlím, jak květináč do terária připevnit, aby vydržel případné zavěšení hroznýše. Uvítám i jiné návrhy na osvětlení či vytápení terária pro královské hroznýše. Děkuji za odpovědi.

loading...

Jen bych dodal, že pokud terárium bude v běžné místnosti, tak je zářivka zbytečná, hroznýš nijak světlo nevyhledává, bohatě stačí to vyhřátí a to buď žárovkou (ta i trošku přisvítí) a nebo nějakou topnou plochou (kabel, rohož, kámen - většinou nenápadnější a téměř vždy ekonomičtější).
Co se týká přidělání, tak záleží, jestli je celý strop skleněný nebo je tam větrání. Obecně jakékoliv zavěšení na skleněný strop z rostoucí vahou hroznýše zřejmě nakonec vezme za své. Praktičtější je výhřev pomocí topné rohože nebo panelu.

Prostě se položí na dno a obsype substrátem a může se substrátem i trochu zasypat. Myslím, že není důvod, proč by se nedala dát i do cypřišové drtě. Akorát pozor na její povrchovou teplotu, chce to max. 35 st. spíš tak okolo 32, aby to nebylo moc horké a hrozňové ji rádi využívali a i bez nebezpečí popálení.

Navíc se dá snadno připevnit na strop. Klidně i nějakým lepším silikonem.

Zářivka se nemusí připevňovat silikonem ;-) ...na obrázku je oboustranná lepící páska,"podobnou" jsem přidělával zářivku na strop terka,páska "byla" asi 3-4 mm tlustá a zářivka držela jak přibitá.;-)

[904a.jpg]

Mam trapny dotaz k zarovkam a kvetinacum, a rozhodnul jsem se vlozit ho do tohoto vlakna. Od chvile, kdy si muj hroznys spalil cumak o volne visici bodovku, jsem se zarovkam zavesenym v terariu vyhybal. Nicmene, asi bych ted rad pro koralovky a mozna i hroznyse do novych OSB terarek zarovky zavesil, nejlepe v kvetinaci s pletivem proti nenechavym cumakum. Dumam ale nad zpusobem zaveseni kvetinace a objimky a jejich vzajemnym vztahem. Jak to prosim vas vesite? Normalne na dvoulinku kvetinac a za nim objimku? Ten kvetinac pak visi na objimce a cele to drzi zavesene na kabelu, respektive na tech dvoch dratkach-vodicich, co jsou zacvaknuty na dobre slovo v kontaktech objimky? Anebo mate nejaky lepsi a bezpecnejsi zpusob? Dopredu dik za radu, pripadne obrazky konstrukcnich detailu.

To uz se tu taky resilo. Vysledek: Za kabel zasadne ne, pokud to neni kabel s lanem, a ten urcite nemate. Zavesit kvetinac na retizek(ja to resil navohejbanym 2.5mm ocelovym dratem), objimku pridelat ke kvetinaci. A vodice v objimce by rozhodne nemeli bejt na cestny slovo, to musi vydrzet slusny zatahnuti!

Diky za reakci. Ja jsem ale fakt zadne zasadni reseni na tera.poradne nenasel. Zato jsem nasel spoustu obrazku, ktere vysledku "za kabel zasadne ne" ocividne odporuji. Mozna to ale zbytecne moc resim...

Jak se pak pridelava objimka je kvetinaci, silikonem? To mi moc teplostabilni neprijde. Co se tyce vodicu v objimce na cestne slovo, myslel jsem tim plastikove objimky na maly zavit (zarovky 25-40W), ktere jsou takove zacvakavaci, s kovovyma jazyckama, ktere drzi obnazene vodice. Do tech vetsich, keramickych, se to zjevne sroubuje, to pak asi dost vydrzi.

Poradi nekdo konkretnim obrazkem, podle ktereho to pujde okopirovat? Mne sice napada par zpusobu, nicmene jsem levy na obe ruce a porebuju to polopate. Dik.

To upevneni samotny objimky je problem, ja mam velkou E27 objimku a tam sli soupnout srouby a ty chytnout(s podlozkou a matickou) k tomu dratu. Ten drat sem odhnul takhle:
---@--^--@---
Kde @ je smycka pro sroub a ^ je prohnuti do ucka, ktery jde dirkou ve dne kvetinace a visi skrz nej ten retizek. Bez klesti, idealne kulatejch spicatejch to nejde. Je to jasny?

Diky vam obema, panove. Tu objimku s hackem neznam, ale zkusim obehnout i vzdalenejsi kramy a poptat se. Dratek je taky fajn a zvladnout by ho mneli obe me leve ruce. Sam jsem zatim laboroval s objimkou E14, kterou jsem do otvoru kvetinace zasilikonoval s kabelem. Bohuzel se muj pokus ukazal jako lichy. Zkusim byt dal neodbytny a zeptam se na dalsi napady, konkretne s touto objimkou[http://tera.poradna.net/file/view/4118-watermark-p hp-jpg].
Svetlylko v E24 velikosti mi prijde do koralovkoveho terarka velke. Omlouvam se, doted jsem bez objimek a kvetinacu ve svych chovatelskych pocinech vydrzel, a ted zacatecnicky otravuju, pac bych je v terarku chtel.