Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem užovka červená-líhnutí

dobry den.prosím o radu,jsem začátečník chovatel,mám první vejce,už se mi vylíha jedna užovka ale další ze stejného vrhu ne i když jsou krásně narostlá a řeklabych že v pořádku...dotaz zní...může být mezi líhnutím vajec ze stejného vrhu...za stejných podmínek inkubace rozdílná doba vylíhnutí.začínám být nervozní jestli hadědi nepomoci....už je to 2 dny co se vyklubal první...moc děkuji..budu čekat na odpověd

Většinou to rozpětí bývá v rámci hadí snůšky cca 2-3 dny, občas i víc, záleží na mnoha věcech. Otvírat vajíčka většinou alespoň mně nic nepřineslo, většinou tam byl nějakej nedomrla, který stejně dlouho nepřežil. Ze zásady vejce nenastřihávám, co má vylézt vyleze a co ne ať tam radši zůstane...

Dobrý den,nemohl by jste mi prosím poradit,mám doma 10 vyklubaných elaphe guttata,mají víc jak jeden měsíc.
Od začátku po vylíhnutí jsem si u dvou všimla, že mají na těle takové hrby,vypadá to jako zlomenina, myslela jsem že se to spraví,ale už jsou po druhém svleku a mají to pořát,žerou normálně,plazí se taky normálně. Myslíte že se to spraví? Nebo co mám s nimi dělat? Děkuji moc Alena

faktorů může být víc- vlhkost ,teplota,stav samice před početím ,genetická dispozice ,jak bylo psáno výše trochu se to spraví věkem ale lepší je takováto zvířata nezařazovat do dalších chovných programů -pokud jeto horší tak nabídnout někomu s hadožravcama, menší vadynechat někomu kdo chce hadičku jednu a neplánuje nějaké odchovy