Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem rybky drahou?

Dobrý den, mám dotaz.Jaká je pravděpodobnost umrtnosti rybek při cestě drahou z kroměříže do prahy?V tomto vůbec nemám zkušenosti, pouze s ještěrama, kde je doprava ok.Děkuji velice

Takto, nám chodí ryby drahou co týden až dva, s tím, že v Praze je pošlou v 18:00, v olomouci jsou 21:30, což už nestíhám vyzvednout, tudíž je beru z nádru tak někdy kolem 11:00 následujícího dne. Mortalita je nízká, ale netvrdím, že není, hlavně u importových ryb a některých citlivek se to může stát. Vzhledem k množství takto přepravených ryb bych ale mortalitu odhadl na nějakých 3-5%.
Záleží teda samozřejmě kolik, jakých ryb chcete poslat.
Závěrem, ryby jsou balené v akva sáčcích nafouklých kyslíkem po cca 20 ks, větší samozřejmě po míň. Celkově pak sáčky v termoboxu - polystyren. Tož tak.

Tak jest, ono hodně záleží na to, jak jsou rybky zabalené a v jaké jsou kondici. Jinak na době, kdy rybky jsou v termoboxu zase tolik nezáleří, vydrží i 3 dny.
Ale musí být předem vyčištěné. Takhle se posílají třeba i do čr - import např. z malaisie a to jeden den nezachrání.
Takže z posílání bych strach neměl, jde jen o to, jak jsou ryby připravené a zabalené.
PB

Zdravím, využiji vlákna. Je možné posílat žáby poštou? Nemám s tím žádné zkušenosti. Od jednoho pána si pořizuji žabky a potřeboval bych aby my je poslal poštou, pokud to pude bude my posílat tři. Je to možné?

S žabkami nemám v posílání žádné zkušenosti a bojím se. Už my několikrát nějaké zvíře poštou posílali pravda, vždy jsem byl na 100% spokojený nikdy žádné úmrtí. Tím kurýrem ČD nevím jak to funguje a jaká je cena, ale není problém rád si připlatím.

jelikož se ke všem balikum chovaj stejně,posílám vše jako "živé rostliny-velmi křehké" což je o 30Kč levnější,takže i se složenkou 200,-

35,- si někdy ty ku--y počítaj za uskladnění či co, prostě podle kdo tam zrovna je...