Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zadní stěna

Dobrý den, dnes jsem byl ve zverimexu na Černém mostě v Praze. Myslím, že to zverimex spoelčnosti Pet centrum. V tomto zverimexu měli krásně vytvarované zadní stěny terárií. Myslím, že i byly pevné, neboť na jedné "polici" ležela krajta tmavá. Nevíte někdo jakým postupem byly stěny zhotoveny. Rád bych si podobné stěny vytvořil ve svých teráriích. Zdálo se mi, že to jsou odlitky, ale nevím to jistě. Děkuji.

Zdravím,
Právě se chystám na dlouho plánované paludárium a řeším otázku zadní stěny. Chci ji udělat ze studniční pěny natřené černým akvarijním silikonem posypaným lignocelem a kousků korkové kůry. K dispozici mám terko 80x40x50, což není pro palu zrovna ideál, ale vyšší terko se mi kupovat nechce. No a buď udělám zadní stěnu vyjmutelnou (nosná stěna by byla z plexiskla) nebo bych tu pěnu nastříkala přímo na sklo, což by bylo asi jednodušší. Mám strach, že tu pěnu pak ze skla nesundám (kdybych se za čas rozhodla paludárko přestavět). Nemáte někdo zkušenosti s odstraňováním takové pěny? Vyjímatelná stěna zabere víc času a stejně bych ji musela nějak dobře připevnit, asi silikonem a ten se taky špatně sundává. Tak mě zajímají vaše názory. Vyjímatelnou nebo pevnou?