Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zadní stěna

Dobrý den, dnes jsem byl ve zverimexu na Černém mostě v Praze. Myslím, že to zverimex spoelčnosti Pet centrum. V tomto zverimexu měli krásně vytvarované zadní stěny terárií. Myslím, že i byly pevné, neboť na jedné "polici" ležela krajta tmavá. Nevíte někdo jakým postupem byly stěny zhotoveny. Rád bych si podobné stěny vytvořil ve svých teráriích. Zdálo se mi, že to jsou odlitky, ale nevím to jistě. Děkuji.

Myslím, že to zverimex spoelčnosti Pet centrum

Petcenter, fa Gimborn. autor stěn je P.M. Sice mi pár fíglů poradil, ale všechno rozhodně ne:-Dvýrobní tajemství:-D
Základ je polystyren, ve větších teráriích Ytong, konečná vrstva epoxidová pryskyřice + písek. ale jak je tvaruje + co tam ještě dává, ti neporadím;-)
Je fůra jinejch možností jak udělat stěnu, vlastní kreativita bude lepší, než někoho kopírovat;-)

Zdravím :-)
Nechci zbytečně zakládat nové vlákno, kvůli každé blbosti,vím ,že někteří toho hojně využívají ale takovým nejsem....
A ted moje otázka ,chci si ted udělat menší terárium 20x20x20cm pro kudlanku Sphodromantis sp. a do něj pozadí,nechci dělat něco složitého a tak sem hledal a našel jsem tento nápad ,je to sice do akvária ale když to vydrží styk s vodou tak by to mělo vydržet i suché terárium kde budu jen rosit ne ?

Zkopírováno z rybicky.net,tady je odkaz: 4553

VÝROBA POZADÍ: Z práce jsem si donesl desku polystyrenu o rozměrech 250x50x5 cm na kterou jsem nalepil montážní pěnou další 5 cm polystyren.Z levou stranou jsem měl víc práce protože chci pozadí do L-ka a do rohu chci schovat čerpadlo na mechanickou filtraci popř. i topení.Nechal jsem to pár dní zatvrdnout a pustil se do tvarování.Ze začátku mi to vůbec nešlo,párkrát jsem chytil nerva,tak jsem šel ze zoufalství na pivko,kde mě napadlo že bych si mohl vytisknout pár fotek pozadí co se mi líbí,abych se něčeho chytil,páč nemám fantazii.Tak jsem se obložil fotkama a malinko jsem si to na polys. předkreslil.Když jsem měl vyřezanej ten kořen,tak už to šlo fakt samo,jestli mi to trvalo bajvoko 15 hodin tak to je moc.Pak jsem to rozřízl na 3 díly a vyzkoušel to v akváriu,docela to sedělo.Nó a teď co s povrchovou ůpravou?Už jsem jedno pozadí dělal proto se mi moc nechtělo natírat to Epoxidovou pryskyřicí,to by bylo fakt móóóc práce,tak jsem si řekl Ludvo zkusíme to jinak.Pídil jsem se po netu po vodou ředitelnejch barvách který jsou nezávadný a nakonec jsem se rozhodl pro BALAKRYL MAT.Mluvil jsem s jejich firemním technikem a ten mě ubezpečil,že Balakryl mat je naprosto nezávadnej.Tak jsem vzal kus Polys. a 2 kameny natřel je,posypal bílym křemičitým pískem a dal na zkoušku na pár měsíců do akvária.Zjistil jsem že to drží,ryby jsou v pohodě,tak není co řešit.První nátěr jsem trošku rozředil,aby se to dostalo malinko do hloubky.Natíral jsem to po kouskách a hned to posypával Křemičitým pískem 0,8 mm.Druhej nátěr jsem neředil a znovu ho posypal.Dva nátěry s pískem a na pozadí je cca 3mm vrstva,kterou sotva promáčknu.Kořen a pár míst jsem chtěl tmavší,ale čím to posypat?To první pozadí jsem posypával rozdrcenou žulou,kterou jsem vlastnoručně drtil v hmoždíři,to už nikdy!Líbila se mi barva Břidlice,je měkká,tak jsem jí trošku „pomlátil“ kladivem na cca 1-2 cm kousky a šup s ní do kuchyňskýho mixéru značky Philips,kterej stejně doma ležel ladem(Ať odpočívá v pokoji,moc mi pomohl).Namlel mi 3 sklenice od okurek než mu praskla ta průhledná nádoba(dával jsem tak asi moc velký kusy já lajdák),jinak na noži nebylo nic znát,jó Philips.Kořen teda dostal třetí nátěr+břidlici a teď vystínovat zbytek.Naředil jsem barvu,nalil jí do rozprašovače na kytky(taky ležel doma ladem) místama postříkal a posypal.Pozadí jsem nechal pořádně vytvrdnout na topení,pak jsem ho opláchnul a nalepil do akva.Poslední věc byla zamaskovat spoje,to už byla fakt hračka.Nó a to je asi tak všechno,teď zbejvá už jenom držet palce ať to drží a ryby jsou v pohodě..

Šlo by teda pár nátěrů tím Balakrylem mat posypat pískem ,udělal bych tak 4-5 nátěrů a posypání to by mělo stačit ne ?Pak to nechám vyvětrat tak 3-4 dny a je hotovo, můžu nalepit do terária ne ?A ještě jedna otázka neprokoušou to cvrčci ? Díky za odpověd :-)

:-?:-?:-?:-?
(chvíli jsem mimo a jen čučím na ty fotky...)

Panebože, to je úžasné! Tohle je můj sen, že až budu mít byt, vytvoříme si s přítelem "pokojové" terárium,
je to z nějakého kumbálu nebo co to je za místnůstku?
Fakt bomba a hodně úsilí, pak to ale člověka potěší, že to udělal celé sám :-)
Jak jsi vyřešil dveře?
Taky dávám všechny palce nahoru ]:) a kdyby je měli i všichni moji hadi, tak taky ;-)
(jo, už vidím, jak zvedají ocásky! :-D )

Jo dík,ale tohle tvé terárium znám máš tam pár tmavek a hroznu ?Pozadí ti dělali lidi ze zoo ?Takové pozadí by se mi také líbilo,ale to je polistirén,lepidlo na dlažičky,opískovat a je hotovo ne ? Já tam právě nechtěl dávat to lepidlo na kachle a udělat to jednoduše jen tou barvou a tím pískem šlo by to tak ?

Zdravím lidičky je to udělané jak vidíte latka pletivo polyesteren betonový potěr všeljaky epoxidové natěry barviva žadný pisek tam není i tak je to v nekolikati vrstev nahazováno omýtačkou aby se to poradne spevnilo a mužu po tom lézt drži to v poho.. co se týká ceny tak když budu počítat od zakladu jako je ytong cement atd.+veškerou elektroinstalaci tak jsem cca na 100 tacech ale mě se to vyplatilo už je to téměř hotové ted už jen doladovat a stihl jsem to tak akorat protože to dosavadni terarium ktere mělo 150x70x80 mi cca3m tmavka rozepřela ted pujde do prvniho svleku v novém tak uvidíme akorát těm kytkám asi moc času nedávám alespon některým [dsc00609uk.jpg][dsc00610fg.jpg]

Tak nakonec to udělám tak ,že zadní stěnu napatlám lepidlem na dlaždičky a pak posypu pískem ,udělám tam tak dvě poličky a je to ...
Ještě se chci zeptat můžu mít u té kudlanky sukulent ?Stačí když budu mít jako větrání vyvrtané dírky ?

Díky za případnou odpověd :-)

Ahoj.
Udělal jsem docela dost suchých terárek (pouštní) ale
nemám tolik zkušeností s tropi.
Výroba je docela podobná ale vůbec nemůžu vymyslet cím zasypat.
Jakejkoliv písek vypadá špatně a rašelina se časem smeje.
Napadlo mě jen přelakovat lepidlo na dlaždice ale tak to nemůže být celé ... (taková skála)

Napište prosim pár nápadů co se dá vhodně použít ...
(něco jako borku "kůru").

Zdravím,
mám dotaz ohledně zadní stěny fauna boxu. Původně jsem udělala slabou vrstvu z lepidla na kachličky a posypala to drobnými kamínky, ale moc dlouho to nedrželo. Samozřejmě jsem to předem odmastila (stejně jako u skleněných stěn, u kterých není problém).
Máte nějaký nápad čím by tam ty kamínky držely?

Asi by bylo dobré to předem zdrsnit, na to epoxidové lepidlo a písek. Na plastech obecně všechno drží na prd.
Ovšem připadá mi trochu kontraproduktivní, předělávat dokonalou hygienickou snadno desinfikovatelnou bedýnku vhodnou na všemožné od odchovny po karanténu, na nehygienické nedokonalé terárium.:-)

No,chtěla jsem to pro mladé bimaculaty, než trochu odrostou a než předělám skříň na terárka. Přijde mi, že se hadi cítí víc v bezpečí, když mají jednu stěnu neprůhlednou. Např. ve skleněném terku mám kamínky přilepené lepidlem na kachliky a jde to dobře omývat (pod sprchou) i desinfikovat.

Já myslím, že určitě, pár generací už jsem jich odchoval a míň náročného hada jsem snad neviděl.:-) Pokud jde jenom o zakrytí stěny, tak lze jednoduše zvenku box polepit nějakou tapetou (třeba jen přilepenou dvěma proužky izolepy - jde to kdykoliv sundat) nebo prostě ho mít delší stranou u nějaké stěny (třeba v poličce). ale rozhodně bych ho zbytečně neopískovával, kvůli pár měsícům (navíc, když hadům to je putna), tím by se v podstatě znehodnotil, přestal by plnit funkci - tedy jednoduše omyvatelného zařízení, lehkého a všestranného.

Zdravím,
Právě se chystám na dlouho plánované paludárium a řeším otázku zadní stěny. Chci ji udělat ze studniční pěny natřené černým akvarijním silikonem posypaným lignocelem a kousků korkové kůry. K dispozici mám terko 80x40x50, což není pro palu zrovna ideál, ale vyšší terko se mi kupovat nechce. No a buď udělám zadní stěnu vyjmutelnou (nosná stěna by byla z plexiskla) nebo bych tu pěnu nastříkala přímo na sklo, což by bylo asi jednodušší. Mám strach, že tu pěnu pak ze skla nesundám (kdybych se za čas rozhodla paludárko přestavět). Nemáte někdo zkušenosti s odstraňováním takové pěny? Vyjímatelná stěna zabere víc času a stejně bych ji musela nějak dobře připevnit, asi silikonem a ten se taky špatně sundává. Tak mě zajímají vaše názory. Vyjímatelnou nebo pevnou?