Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Agama Vousatá - Nežere

Mám 6 měsíců starou agamu. Už tejden nesežrala ani crvčka ani červa. Je hodně vyhublá a pořád jenom spí. Netuším co sní je. Žadný závažný incident, který by to mohl způsobi se neodehrál. Mám stím něco dělat, nebo se z toho vylíže sama?

Je celkem malá.Má tak max. 20cm i s ocaskem. Terarko ma velky, UV zařivku tam ma, má tam i bodovou žarovku pod kterou ma tak 35°C mozna i vic ( casto lezi kousek od sutru pod tim svetlem), jinak celkove v terarku ma tak o 2°C vic nez je teplota pokoje. Noc ma (vypinani svetla) od 23:00 do 6:00. K jidlu ji davam cvrcky (ruzny velikosti) a moučný červy. Mám pro ní specialní vitamíny pro agamy ze zverimexu, ae kdyz do nich namocim cvrcka, tak ho nesezobne (asi ji nechutnaj). Mela by asi spravne jist naky ovoce a takco? Tak to taky vubec nežere. Zkoušel sem všechno, vše co je v tesku na pultu, rozmačkal sem to, nakrajel, daval ji to celý, servíroval sem to jak sem moh, taky si toho ani nevšimla. Vitamíny proste nežere. Ja sem zni napalici.

Na ten vek je malinka. Ma cely ocasek? Normalne je ocasek o neco delsi nez telicko s hlavou, spatne odchovne mladata mivaji ale casto ocasky ulamane - ukousane... Moucne cervy bych nedaval vubec, ovoce nemusi ale nabizet denne cerstve "zelene" - natrhat venku listy pampelisek, jetel. Teplota - v prostoru by mela byt cca. kolem 30, na kameni pod zarovkou muze byt klidne 40-45°C. "O 2 stupne vic nez v pokoji" muze byt taky 24 a to je dost malo. Promerit to a dat tam pripadne tu bodovku silnejsi.