Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem stromoví hadi

zdravím, mám takový problém chtěl bych si pořídit nějakého stromového hada ale nevím terého. mám pár kandidátů a to je buďto krajta zelená nebo psohlavec zelený jenže ty jsou dost problémové na pořízení a nebo ještě užovka ostronosá ale ta je zase prý dost agresivní, mám velké terárium 180x150x80 (VxŠxH)s poměrně velkým kruhovým bazénem o průměru 70cm a hloubkou 10cm tak jsem se chtěl zeptat co by bylo pro mě do takového terária asi tak nejvhodnější??
Změna předmětu, původně: stromový hadi (krokodýl)

Mám stejný dotaz, zbylo mi terárium 80x40x100 (d,š,v) a přemýšlím co do něho.
1) Napadla mě spilota (cheynei nebo variegata), ale nevím, jestli by to pro ni nebylo malý.
2) Pár gonyosom, ale nevím, jestli je velikost dostačující.
3) Viridiska, ale se stromáky teprve začínám, tak by to asi nebyl ideální nápad.
4) Něco dalšího....

pro spilotu je to moc malí kdybi byla hloubka 50-60 tak by to bylo ok ale kdy je 40 tak ne...ale jinak bych tam dal ty hortulany :-)