Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem stromoví hadi

zdravím, mám takový problém chtěl bych si pořídit nějakého stromového hada ale nevím terého. mám pár kandidátů a to je buďto krajta zelená nebo psohlavec zelený jenže ty jsou dost problémové na pořízení a nebo ještě užovka ostronosá ale ta je zase prý dost agresivní, mám velké terárium 180x150x80 (VxŠxH)s poměrně velkým kruhovým bazénem o průměru 70cm a hloubkou 10cm tak jsem se chtěl zeptat co by bylo pro mě do takového terária asi tak nejvhodnější??
Změna předmětu, původně: stromový hadi (krokodýl)

Jelikoš jsi asi částečný začátečník tak bych ti viridisku nebo caninuse nedoporučoval. Viridiska by ještě trošku šla, ale radši to nech na pozdějc. Caninusové to už je horší na chov i když odchovy držej víc, ale stejně by jsi pak mohl bejt zklamanej, že do toho vrazíš 12tis a nic ztoho, ale jinak sehnat se už dají dobře. Asi bych zamířil na nějaké spiloty nebo hortulany či jiné psohlavce, ale ty koušou celkem slušně. Mrkni na ty Morelia spilota nejjednodušší jsou variegaty.

To bych moc nedoporučoval , hodně práší , ale pokud máš v terku dobré větrání , tak by to ani moc nemuselo vadit.Hobliny jsem použil jenom jednou , ale kdybych měl v terku větší průduchy , tak by se na hadovi a na stěnách nedržel povlak prachu z hoblin....

toje právě problém toho že bereš hobliny od stolaře jako odpad-ty se dají možná použít pod potkyše ale pro hady jsou lepší jiné-sám jsem stolař takže pokud byla možnost hobloval jsem sije sám -nejlépe z vlhčího dřeva -vetšinou aby nebylo ze sušičky -většinou je upečeno ne pořádně usušeno/nebudu popisovat technologii sušení dřeva/pouze přírodně sušeno na place ,vetšina stolařú hobluje na tenkou třísku a proto hobliny jsou jemné a tudíž prašné, sám jsem hobloval na velkou třísku vlhčí dřevo/bavíme se vlhkosti asi30procent/vlhčí sice nepráší ale zase má snahy plesnivět v pytlech a to aji v jutovech bramborovejch ne jen v igelitu,v současnosti sice nemám možnost na hoblovku ale zas jsem našel rozumnýho kamoše kterej hobliny třídí podle výroby/na protahovačce nemá odsávání , na srovnavačce někdy jo /takže má pytle s rozdílnou kvalitou hrubostí a prašností, už ví co chci takže něco napytluje něco jde pod koně,skoušel jsem bukové štěpky ale nesajou a pod miskou téměř okamžitě začínají plesnivět/dá seto řešit koupelnovým roštem /nejradši bych chtěl štěpky asitak z jedle ale to jsem zatím nikde nenašel,takže větši vrstvu kvalitních hoblin -trus a moč naberu na lopatku podle potřeby dosypu hobliny -idealni vrstva je takova aby exkrementy neprosákly až na sklo ,potom velký uklid probíhá tak jednou za půl roku/všechno ven, savo /prošel jsem snad všechny možností substrátů a hobliny jsou asi nejlepší-pokud nemáš biotopové terárko v obyváku,pro suchý hady samozřejmě pro vlhčí mam boudy s rašeliníkem ,pod kurtusky vyhrál cipřiš-ale hrozny a gutky ,heleny,boaedony,bimakuláty jsou na hoblinách a vpohodě ,fakt záleží na kvalitě dřeva a hrubosti

No právě myslím na rozmnožování jinak jsem slyšel že není zas tak náročná ale pro zacátečníka asi to není dobréj had :-)

Mám stejný dotaz, zbylo mi terárium 80x40x100 (d,š,v) a přemýšlím co do něho.
1) Napadla mě spilota (cheynei nebo variegata), ale nevím, jestli by to pro ni nebylo malý.
2) Pár gonyosom, ale nevím, jestli je velikost dostačující.
3) Viridiska, ale se stromáky teprve začínám, tak by to asi nebyl ideální nápad.
4) Něco dalšího....

u gonyosom se pripravit na uhyn, pokud pujde o jedince z importu. Pokud pujde o prcky z odchovu pripravit se na nezravost a nutnost nasilneho krmeni. Pokud se na to jinak citite, proc ne. Osobne doporucuji psohlavce orinocke, ci hnede u kterych je zravost vetsinou zarucena, taky krasni stromovi hadi a aspon si majitel vyzkousi, co obnasi razitka od stromaku. (Tem se nevyhnete ani u gonyosom, nejspise:)

pro spilotu je to moc malí kdybi byla hloubka 50-60 tak by to bylo ok ale kdy je 40 tak ne...ale jinak bych tam dal ty hortulany :-)