Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Moje chameleonka a častý problém, čeká ji operace...

Přeji hezký den,
chci se zeptat, kdo máte zkušenosti s tímto záhadným problémem. Takže moje chameleonka Klárka, osmiměsíční samička týden nejí, špatně se jí chodí a třese se. Protože ji vápníku dávám celkem přiměřeně, nechápala jsem z jakého důvodu, ale raději jsem hned v pondělí jela do Brna do ambulance plazů, malých savců a drobných ptáků. Tam mi na pohotovosti doktor potvrdil nedotatek vápníku, i když sám nechápal z jakého důvodu. Zjistil zlomenilu levé nožičky a pokřivení pravé. Jenomže včera jsem volala kvůli výsledkům a vše je takto: chameleonce se začali vytvářet vajíčka tak měsíc-dva měsíce a já ji chovám samostatně bez samce. Vajíčka si rostla a rostla, vaječníky také se neustále nafukovaly a vešěkerý vápník místo do těla šel do těch proklatých vajíček. Takže jí musí ve čtvrtek odoperovat folikuly a vykastrovat ji. Pak si ji tam nechají tak týden na pozorování, antibiotikum a jiné důležité prášky a ošetření. Příští týden si ji můžeme přivézt domů. Prosím o jakoukoliv radu, komu se to již stalo. Mám veliký strach, že to třeba nedopadne dobře atd.. Když jsem se ptala doktora, jak se tomuhle problému dá předejít, řekl mi, že sám neví a nikde to nemohou zjistit, stává se to prý i u samic, které se samcem žijí. Tak pokud někdo víte více, prosím vysvětlete mi to. Nechápu a mrzí mě, že jsem jí nemohla pomoci a že to takhle teď dopadlo. Spolu se samičkou máme obrovský přátelský vztah a mám ji velice dobře ochočenou. Nechci o ni přijít.

Já myslím, že skončíme tuhle debatu celkově. Chtěla jsem poradit při této komplikaci a spíš jsem se dozvěděla jaký IQ mají některý lidi a bere to dech. Takže Vám ,,normálním" a tolerantním chovatelům děkuji za rady, hodně mi pomohly! A vy ostatní se běžte raději zahrabat do hliny. Jo vzkaz pro ten předposlední příspěvek: jo, už ani nevim, cos mi tam všecko napsal za pi.., ale třeba milej zlatej, představ si, že je to k nevíře, ale asi záhada, měl bys o tom napsat do novin, ale nezbarvila se, vůbec nijak. Ty seš tak chytrej, tak úžasnej chovatel, je vidět že se ´Ti nikdy s žádným zvířátkem nic nestalo, ale asi ty sám bys měl navštívit nějakýho doktora. Já aspoň teď jsem zase o něco chytřejší a představ si, že ty vajíčka jsou pro mě uplně prokletý ... dýcháš ještě? Nevzalo Ti to dech uplně??? Ty debile pitomej!...
Tak a jinak přeji Vám všem hezký sluníčkový dny a děkuji za podporu. Věřím, že teď už to zvládnem:) Ahoj Dany

Panebože :-D. Da-any prosím tě co děláš? Uklidni se chce to klidnou hlavu zhluboka dýchej a třeba to pomůže :-D:-D. Nechci se tě nijak dotknout, ale tohle fakt není normální :-D.
Třeba se ti těma urážkama ulevilo kdo ví, ale podle mě by to chtělo opravdu méně emocí my s tím nic nenaděláme že tvůj chamík je po operaci kvůli tomu že si udělala v chovu chybu, ostatní se ti snaží jen pomoc...! Hodně štěstí s chamíkem ;-)...