Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Akvaristická poradna podruhé

Vážení teraristé a spol.,

akvaristická poradna je na spadnutí, k založení je jen krůček, teď jde jen o to, kdo by ji moderoval.
Hlásí se někdo dobrovolně? Pozice moderátora je dobrovolná a neplacená, založená na ochotě a vstřícnosti, a také na znalostech dané problematiky. No, víc toho nabídnout nemohu, alespoň ne momentálně.
Proto prosím ty, kteří by měli o pozici moderátora zájem, ať zde zanechají svou krátkou vizitku, především z oboru, a také návrhy, jak by si rozdělení poradny a její funkcionalitu představovali. Případně uvědomte své známé, že se chystá tento projekt, či by neměli chuť pomoci v začátcích.
Ostatní prosím o to, aby toto vlákno neplnili poznámkami a dotazy takzvaně od věci. K tomu je dost prostoru jinde.

Takže co, vážení kolegové, dáme se do toho?

S úctou Jiří J. aka GG

No, vzhledem k tomu, že jsem byl jednoznačně pro a adepti se zrovna nehrnou, cítím morální povinnost se přihlásit jako dobrovolník:-)

Praxe:
Ač momentálně nemám žádné soukromé akvárium, v práci jich opečovávám 40. Mohu nabídnout slušný přehled o běžně chovaných druzích ryb, jejich nárocích atd. Rovněž systém fungování akvária coby celku mi není neznámou, v technice mám poměrně jasno.
Zkrátka, jsem "akvarista z donucení", ale ne začátečník:-)

Jinak jsem na netu poměrně často, tudíž flexibilní.

Návrh na rozdělení akva.poradny:

- pochlubte se:-)
- akvária a technika
- rostliny
- chemie a úprava vody
- řasy
- nemoci
- začínáme
- možná skupiny ryb, typu "živorodky" apod., není nutnost

Možná ještě něco vymyslím dál, zatím rybám zdar:-)

Ahoj taky se hlásím dobrovolně, měl jsem pěstírnu ryb velikost 30.000 litrů ještě na staré adrese, ale teď se rybám nevěnuji, ikdyž znalosti zůstali. Dál bych dodal ještě léčiva, krmení, množení ale to spíš souvisí s tím co navrhoval kolega , nemoci, měření a úprava vody.
PB

Též jsem připraven pomoci. Rozdělení, jak naznačil Arutha je OK, jen bych doplnil cosi jako "Bezobratlí" (to například pro Měchýřovku východní a další podivnosti, co si kdo tahá do akvária).

Takže, poradna je schválená, rozjezd zhruba do týdne.

Moderátoři zatím tedy Viper, Arutha, Kurt a Pavel Brož. Návrh kategorií :

- pochlubte se
- akvária a technika
- rostliny
- chemie a úprava vody
- řasy
- nemoci
- začínáme
- ryby
-- sladkovodní
-- mořské
-- bazénové
- ostatní obyvatelé akvária
- pokec
- krmiva
-- živá
-- suchá

Takže takto?

- pochlubte se
- akvária
- technika
- rostliny
- chemie a úprava vody
- řasy
- nemoci
- začínáme
- ryby
--- sladkovodní
--- mořské
--- bazénové
- ostatní obyvatelé akvária
- pokec
- krmiva

pokud souhlasíte, necháme podle tohoto mustru vyrobit poradnu. Samozřejmě struktura se dá v budoucnu měnit, takže lze podle potřeby přidat nebo naopak ubrat kategorii. Vzpomeňte na terazačátky. kategorií bylo snad pět.