Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pareni Boa c.

Dobry den, chtel jsem se zeptat ohledne pareni Boa c. mix...mam samici 170cm 3.5 roku starou,silnou zhruba jako lahev od piva :)...momentalne jsem byl nucen z prostorovych duvodu ji dat k samci 5 let, na zhruba tyden...mam trochu strach z toho aby ji nenaparil...a ted konecne muj dotaz, myslite si ze by byl problem kdyby k tomu doslo? cetl jsem spoustu clanku a v nekterych to striktne zavrhuji, v jinych to berou jako beznou praxi...predem moc dekuji vsem za reakce..

nevim čeho se bát.. Samice by na páření mohla být větší. Pokud je zdravá v dobré kondici a dobře krmená tak by nemusel být žádný problém. Akorád musíš počítat s tím, že snůška nebude tak megalomanská jako u 15ti leté samice s 250 cm... ;-) A to už i jen z důvodů, že ta tvoje je (bude) prvorodička.
Tvů jedinej "problém" bude nejspíš jen: "jak se těch krásnejch hadíků zbavit" :-D

nevim čeho se bát.. Samice by na páření mohla být větší. Pokud je zdravá v dobré kondici a dobře krmená tak by nemusel být žádný problém.

predcasne parene samice nebo proste samice co investuji do rozmnozovani v prilis nizkem veku jsou pak mensi nez samice srovnatelneho veku co mladata maji pozdeji. Lidove receno se "zarazi v rustu", mladata u nich dokonce mohou byt i mene zivotaschopna. Nemusi se samozrejme stat vubec nic, ale to rozhodne neni duvod k predcasnemu zarazovani do chovu.

netvrdím, že je to moje zkušenost... Ale v mojí knihovně se nachází mnoho literatury o hadech a konkrétně i o odchovech. Tudíš mohu napsat, že můj příspěvek není z mých zkušeností, nýbrž ze zkušeností uznávaných lidí v oboru plazů. Pokud tedy máš nějakou věcnou připomínku k mému příspěvku (napsal-li jsem něco špatně), tak mne prosím oprav a uveď na správnou míru... Vím, že máš mnoho BC a jestli napíšeš nějakou "opravu", tak si jí rád přečtu a poučím se z tvých názorů a zkušeností. Ve svém příspěvku si nekritizoval mě, ale velmi zkušení lidé jenž jsem svým příspěvkem "prezentoval". Samozřejmě chápu že každá hlava má svůj názor. Mnoho různých názorů je i v dostupných knihách. Takže jaký je tvůj názor, respektive odpověď na dotaz ohledně zabřeznutí při udaných proporcích samice ??

1) 3,5 roku u samice mix je akorát.Později se připouští hlavně B.C.C.
2) Snůška bude asi menší,což u prvorodiček je běžné
3) Pokud o páření stojíš - klidně samici nech u samce a příroda si s tím poradí
4) Ovšem problém bude s mladými.
Ceny boa jsou pod únosnou hranicí....I já jsem dřív choval mixy ale z prostorových důvodů už chovám pouze B.C.I. Nicaragua a B.C.C. Peru
viz.
www.mejsn.estranky.cz
Svoje imperátory jsem pořídil za pěkných pár tisíc a nyní když mám patrně březí samici budu snad muset mladé prodat za babku....
Možná se to nebude líbit těm co mi pak mohou nadávat že ničím ceny,ale čím později se mladých zbavím,tím víc sežerou času a peněz.A navíc už mám pocit že je snad ani nikdo nebude chtít..
Přitom by měli mladé být reverse stripe...
Ovšem raději je prodám pod cenou pokud je vůbec prodám..
Na burzy vzhledem k práci nemám čas jezdit a i tam je s prodejem boa problém..
Toť můj názor.

Pane Masopuste opravdu nechápu, proč tedy hady vůbec chováte a ještě navíc i usilujete o jejich rozmnožení, s tímto přístupem... :-/
Jestli to není váš koníček a litujete času i pěněz, tak se na to radši vykašlete.
Nebojte, hodně samic stejně nezabřezne nebo nakonec zárodky vstřebá. Třeba budete mít to štěstí.

Boa mix jsem byl nucen už i rozdávat...

nikdo Vas prece k nicemu nenuti. Pokud mate pocit, ze mladata nikdo nekupuje a mate s jejich odbytem velke problemy, nikdo Vas prece nenuti samice pripoustet. To, ze se par sezon (nez treba opet naroste zajem) nebudou mnozit jim v nicem neublizi a Vam to usetri naklady na peci o mladata. Je to tak proste.

Žádné zvíře by se nemělo věnovat zadarmo. Pak si ho nikdo neváží a může špatně skončit. Stačí se podívat po zverimexech a u lidí doma je to kolikrát ještě horší. Ale to nevidíme nebo nechceme vidět. Ti, co se pak tady snaží poptat, jak se o svá zvířata nejlíp postarat, je špička ledovce. Proč by se jinak tolik zvířat stále kupovalo. Prostě lidem chcípaj. Ani veterináři plazům moc nerozumí a těch pár, co ano, jsou většinou zdaleka a cena u nich převyšuje cenu nemocného hada. Tak co řešit, když se někde hadi dávají zadarmo, že. Jestli máte svá zvířata opravdu rád, tak je, prosím, buď nemnožte nebo aspoň nerozdávejte. :!:

Žádné zvíře by se nemělo věnovat zadarmo. Pak si ho nikdo neváží a může špatně skončit. Stačí se podívat po zverimexech a u lidí doma je to kolikrát ještě horší.

> pěkná kravina!!! Dejte mi zadarmo nějakého hada a budu se k němu chovat úplně stejně, jako k ostatním.
Nezáleží, za kolik se had prodá, ale především KOMU se prodá/věnuje !!!!!!

Možná máte i pravdu, ale do lidí nevidíte. Chovám již mnoho let, zadarmo rozhodně nic nedávám. Několikrát mě lidi ukecali na slevu, ale pak toho bohužel většinou zneužili. Obratem například zvíře dráž prodali. Takže tak. Už jste něco odchoval, Matesi, jestli se mohu zeptat?

Vždyť je to přece každého věc, jestli prodává za hodně, za málo nebo jestli mláďata rozdává. Nevidím na tom nic špatného, když někomu porodí třeba dvě mixandy po 40 ks, že se je snaží prodat, jak rádi říkáte "pod cenou". Ovšem je to trochu nesmyslný výraz, cena je taková jakou si určí prodávající a je pak na kupujících, jestli jsou s cenou spokojeni nebo ne. Žijeme totiž, nebo se alespoň snažíme žít, v demokratické společnosti a ceny nám nikdo (až na výjimky) nediktuje. Nikoho nemůžete nutit, aby se mu chov vyplácel, navíc upřímně řečeno při početných vrzích vychází skutečná cena u hroznýše třeba jen 300-400 na mládě.;-)

Zeptat se klidně můžete > neodchoval a dlouho ještě neodchovám. Občas mám pocit, že zde mnoho lidí považuje za teraristu jen člověka, co odchoval. Já to zatím nemám ani v plánu. - bydlím v menším bytě a neměl bych na to vhodné prostory a dá se říct, že se vyhýbám i se starostmi s mláďaty a následným prodejem. Na jaře přibudou krajťule, tak až dospějou tak možná ...
Mohu zase já na oplátku vědět, jak v tomto vlákně souvísí na tom, zda jsem měl odchov? V čem jsem "horší"?

Ježišmarja chlapi neblázněte.
Co se to tu rozjíždí za diskuse....???
Boa jsem věnoval těm kteří by je rádi a neměli na ně finance..
Něco do chovatelských kroužků,taky dětem do dětského domova a něco mladým známým kteří toužili po hroznýši ale 1000 korun na jejich kapesné bylo moc..
A pokud vím mnoho jich moje boa ještě má....
Pokud budu mít mladé od B.C.I. Nicaragua tak je samozřejmě zdarma nedám,ale nemohu za ně chtít za kus 5000, tak jako jsem za ně dal před lety já..
Doufám že už nyní je vše O.K.
J.Masopust - Jarous

To je od vás chvályhodné, že myslíte na kroužky a mladé chovatele, snad vás k darování moc nenutili.;-) ,,Boa mix jsem byl nucen už i rozdávat... Není zájem a trh je přesycen."
Jinak je samozřejmě každého věc, za kolik své odchovy prodává. Nikdo nám je živit nebude. Pokud mi ale budou neprodejná mláďata doma vadit, že se o ně musím starat a že hodně sežerou, tak radši ani nebudu pářit. Všechno kleslo na ceně, bohužel ne krmení a elektrika, tak musí člověk zvážit, co si může dovolit. I časově, aby vše stíhal. Máte pravdu v tom, že množit mixy se při současných nákladech nevyplatí, ale jinak si nemyslím, že zájem o zvířata klesl. Možná právě jen o ty mixy.

Mates nejste "horší", že jste ještě nic neodchoval, jenom chci říct, že ještě mladý a důvěřivý. Člověk bohužel někdy žasne, jak ti milí lidé, které vidíte prvně v životě a kteří slibují hory doly a jak se budou o zvíře starat, ho kupodivu dokáží během pár dnů dál prodat a mají radost jak vydělali pár stovek. Co na to zvíře, které je ve stresu z neustálých přesunů, jim je fuk. Proto svá zvířata nerozdávám. I když vyjímka, terakroužek nebo třeba kamarád, potvrzuje pravidlo. Pak jsem ale s nimi stále v kontaktu, vidím jak o zvíře pečují a pokud by ho z nějakého důvodu už nechtěli, vezmu si ho zpátky. To ale nejde s větším množstvím "cizích" lidí.

Rozhodně mi nevikejte. ;-)
Co si mám představit pod "mladý a důvěřivý"? Pokud tím myslíte, že důvěřuji literatuře, tak máte pravdu. I když už jsem schopen si utvořit v tomto oboru vlastní názor sám - (a to i přez to, že odchovy nemám). Ono není moc možností jak se dozvědět pravdu než hledat a číst. Nic jiného mi nezbývá než věřit ostatním - zkušeným. Ale zase i každý zkušený terarista bude tvrdit něco jiného...

O literatuře nebyla řeč, jen o tom, že lidi jsou různí. Ale i knihy jsou dobré a špatné a určitě nenahradí osobní zkušenost. Ale je to základ a bez nich by naši neznalost zbytečně odnášela zvířata. Je fajn, že je knih o chovu dnes spousta, dřív to tak nebylo.