Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem číslování mláďat

Poraďte jak číslujete mláďata? Jaký v tom máte řád? Dáváte i písmenka, anebo jen čísla? Jde mi i o to, pod jakým číslem je pak zaregistrovat na úřadě.
Tady na teraporadně jsem vyčetl jak a čím napsat číslo mláděti na krunýř, ale nikoliv jaká čísla se používají, anebo jaké je na to pravidlo.
Díky

Já dávám taky ještě na začátku písmena pro lepší orientaci. Takže mám třeba margináty TM090701 - Testudo marginata - rok-mesic-cislo.

Tak záleží o čem mluvíme, pokud jde o označení do registráku, tak je lepší i třeba ta zkratka vědeckého názvu a zakódované datum narození a pořadové číslo atd., ale pro vlastní potřebu (tedy to co napíšu na krunýř pro rychlou orientaci ve více kusech) použiju jen pořadové číslo (ono se to taky na ty prcky líp vejde než nějaký dlouhý "kód a následně snáze obtahuje), protože druh samozřejmě poznám a data narození jsou v registráku, resp. v chovatelských záznamech.