Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem umístění osvětlení - specifický problém-prosím poraďte

Zdravím a ptám se na osvětlení doufám již naposled.

Vím že o světlech k legošům je tady toho napsáno hodně a tyhle všeobecné informace jsem už vstřebal, ale mám problém který je dost specifický.
pokusím se ho popsat co nejstručněji.

terárium má 150cm (v)
osram vitalux měří cca 20cm-délka (+-)
PROBLÉM: umístění

oblíbené vyhřívací místo legošů je cca 40 cm pod horní stěnou terária
tzn. mezi vyzařující plochou a místem vyhřívání zbývá cca20cm!! - a jak jsem zjistil Vitaluxk má být 50-60cm od místa vyhřívání.

Mohu výbojku umístit do rohu a naklopit ji k místu, které chci vyhřívat a ozařovat UVB?
Nespálí to leguánům oči?Sluneční brýle se pro legoše asi nevyrábí, takže jsem s rozumem v koncích.

svislé zavěšení v podstatě nepřichází v úvahu, jedině bych snad rozpáral ventilační mřížku v hořejšku terária,ale i tak by vzdálenost byla max 40cm
a pokud dám výbojku výš, UVB mi pohltí sklo ze střechy terária.
HLAVNÍ DOTAZ: lze umístit výbojku někam blíže k rohu terária a natočit ji aniž by to leguány ohrozilo?
Děkuji za každý názor a odpověď a klidně mi i vynadejte že s tím jsem měl počítat dřív, ale to už teď vím taky a moc mi to nepomůže.

Tenhle starý dotaz bych s dovolením vzkřísil. Můžete mě prosím inspirovat, jakým způsobem máte vyřešeno zavěšení výbojek NAD teráriem, pokud je nedostatečně vysoké pro umístění lampy uvnitř? Řekněme, že mám horní stěnu tvořenou drátěným pletivem s dostatečně širokými oky, a že mám také nad teráriem ještě dost místa. Ale jak to provádíte technicky? Nějaké jednoduché lešení? Nebo vrtáte do stropu háky a na nich pak zavěšujete kabel? Děkuji za nápady, případně i nějakou tu fotografii.