Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem krajta mřížkovaná

Zdravim,
měl bych dotaz na zkušeňáky.
Kamarád má krajtu mřížkovanou, stáří cca 2 roky a délka 2,5 metru. Po celou dobu byla krajta krmena potkany. Před dvěma týdny kamarád zkusil nabídnout poprvé menšího králíka, bohužel neúspěšně, krajta neměla zájem. Stejný proces opakoval včera s tím, že králíka dal do stejné klece s potkanem, aby částečně ,načichl´ potkaním pachem, ale bohužel, ani tentokrát si krajta nevzala, ale hladová být musela, jelikož následně nabídnutého potkana vzala bez problémů
. Poprosil bych Vás o případné rady, jak ste vy Vaše ,miláčky´ naučili na králíky, atd....

Předem děkuji za Vaše rady.....

Presne tak jak pise kolega Bobik 2 2, treba moje krajta mrizkovana kraliky prijima samec tmavky take ale samice ve velikosti 350 cm jak to vypada se kralika zrejme nikdy nedotkne, ten samy pripad u tmavky meho znameho ktera ma pres 4 m ... ackoliv byl predkladan xkrat tak se do nej nepusti ... jeste je moznost "rozjed" na malem potkanovy a po sezrani potkana nabidnout kralika ... mozna by bylo lepsi usmrceneho ...

kamoš zabije králíka i potkana ,potkana přiváže králíkovi na hlavu a hodíto krajtě ,jinak žere jen potkany,jinej dával králíka do bedny od potkyšů tak na dva dny než pořádně načichl a byl považován za velkého potkana,skoušet dávat králíka po potkyšovi asi neuspěje ,moje pimbury vydržely hladovět pul roku než aby žraly potkany/dostala králíka a trucovala/žeby byla přežraná se říct nedá protože králíka si vzala hned

Chce to nechat ji pořádně vyhládnout, 14dní pro ni nic není. Pro tyto hady není problém dlouho hladovět, stejně jako se pořádně nažrat. Klidně měsíc, dva, dá si říct. Teď řeším něco podobného, protože moje mřížka slupne dva 5kg králíky během jednoho krmení a to leze trochu do peněz, tak se ji pokouším "předělat" na selata.