Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem krajta mřížkovaná

Zdravim,
měl bych dotaz na zkušeňáky.
Kamarád má krajtu mřížkovanou, stáří cca 2 roky a délka 2,5 metru. Po celou dobu byla krajta krmena potkany. Před dvěma týdny kamarád zkusil nabídnout poprvé menšího králíka, bohužel neúspěšně, krajta neměla zájem. Stejný proces opakoval včera s tím, že králíka dal do stejné klece s potkanem, aby částečně ,načichl´ potkaním pachem, ale bohužel, ani tentokrát si krajta nevzala, ale hladová být musela, jelikož následně nabídnutého potkana vzala bez problémů
. Poprosil bych Vás o případné rady, jak ste vy Vaše ,miláčky´ naučili na králíky, atd....

Předem děkuji za Vaše rady.....

Presne tak jak pise kolega Bobik 2 2, treba moje krajta mrizkovana kraliky prijima samec tmavky take ale samice ve velikosti 350 cm jak to vypada se kralika zrejme nikdy nedotkne, ten samy pripad u tmavky meho znameho ktera ma pres 4 m ... ackoliv byl predkladan xkrat tak se do nej nepusti ... jeste je moznost "rozjed" na malem potkanovy a po sezrani potkana nabidnout kralika ... mozna by bylo lepsi usmrceneho ...

kamoš zabije králíka i potkana ,potkana přiváže králíkovi na hlavu a hodíto krajtě ,jinak žere jen potkany,jinej dával králíka do bedny od potkyšů tak na dva dny než pořádně načichl a byl považován za velkého potkana,skoušet dávat králíka po potkyšovi asi neuspěje ,moje pimbury vydržely hladovět pul roku než aby žraly potkany/dostala králíka a trucovala/žeby byla přežraná se říct nedá protože králíka si vzala hned