Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto ochočení užovky

Dobrý den.Jsem začátečník, proto se chci zeptat na ochočení užovky červené.Je to samec r.n.06 a koupil jsem ho asi před šesti týdny.Pokaždé když strčim ruku do
teraria tak se schovává, zasyčí a občas i zaútočí.Je možné ho ještě ochočit?
V tomto terariu mám i samici užovky pardálí r.n.07 která se nechá vzít do ruky.
Mohou být tyto dva druhy spolu? Děkuji.

mam užovku červenou staří něco málo přez 8 let a když jsem ji dostal tak byla agresivni utočila i na rostliny v terariu ten co ji mel předemnou tak se o ni nestaral.Jak jsem ji chtel vičistit tak me pokousala tak jsem se zkontaktoval s chovatelem z ostravy a ten mi poradil pomalinku ji zvykat na pach človeka tim ze pootevřu terarium a strcim tam zezacatku jen prst a otřu se snim o sklo tak ať tam zustane muj pach a takhle pokračuju pomalu každy den dokud tam nestrčim jednu ruku když neutoci tak pote ji priblizuju kni skusim se ji dotknout a kdyz se necha je vihrano.Hle je z ni beranek od te doby ji beru na ruce bez problemu