Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto ochočení užovky

Dobrý den.Jsem začátečník, proto se chci zeptat na ochočení užovky červené.Je to samec r.n.06 a koupil jsem ho asi před šesti týdny.Pokaždé když strčim ruku do
teraria tak se schovává, zasyčí a občas i zaútočí.Je možné ho ještě ochočit?
V tomto terariu mám i samici užovky pardálí r.n.07 která se nechá vzít do ruky.
Mohou být tyto dva druhy spolu? Děkuji.

užovky jsou agresivnější hadi

V porovnání s čím???

Jak už by bylo rečeno, asi těžko hada ochočíš.Jinak to, jestli si zvykne na manipulaci taký závisí na jej povaze, ale když ji sem tam třeba vyndáš ven, nebo když budeš krmit mimo terárium, tak třeba by si časem měla zvyknout na manipulaci a nekousat.

Neřek bych že konkrétně guttky na které byl dotaz jsou agresivnější ,,I když všude se najde nějaká vyjímka ,,,Co já mám zkušenost,tak bez problémů a kamoš kterej jich má podstatně více,tak tam má cca 1 agresivnějšího jedince ... Spíš bych řekl že dotyčný měl smůlu na kousavce,ale i z kousavého hada se dá udělat had kterého lze bez problému vzít do ruky i bez použití haků atd. ...

Já chovám 8 guttek a 7 se jich dá brát bez problémů do rukou, jen jedna asi roční si nechce zvyknout a vždy, když ji chci vzít do rukou, chřestí ocasem, provádí výpady a syčí. Nikdy mně však pořádně nekousla, zatím jen zastrašuje. Má asi prudší povahu, ale když už je venku na rukách, tak je v poho.
Zato boaedonci, sotva se vylíhnou z vajíčka útočí a koušou na všechny strany. Brzy si však na manipulaci zvyknou. Mezi chovanci boaedonů jsem už taky měla nezkrotnou samici a ta kousala fest.
Vždycky se nějaká vyjímka najde.

aktivni obranu zvirat (kousani) povazuji za vyhodu a znamku dobreho zdravi:)

s tím lze jen souhlasit.

Kde jsi vzal,že užovky jsou agresivní hadi???Moje dvouletá samice na mě nikdy nezaútočila a dva prckové,které mám doma asi 4 měsíce to zkoušeli asi dvakrát,ale potom si už na lidskou ruku zvykli a jsou naprsto v klidu...Spíš jestli se nejedná jenom o tvůj psychický pocit.Oni hadi fakt poznají,že se bojíš a v tom případě na tebe vážně zaútočí...S tímhle problémem jsem se setkala taky,ale chce to ten strach odbourat...A navíc,od takových hadíku kousanec ani nebolí,takže buď O.K. a budou O.K. i tvůj hadík :));-)

Jestli to bylo myšleno na Redsnake,tak myslím že jeho zrovna poučovat nemusíš;-) Každý může mít s užajdami jinné zkušenosti .. Já mám pouze 3 a ty jsou bez problému,ale beru že pokud měl více ůžovek,tak se tam určitě najdou kousaví jedinci atd. ... Ale znám také pár lidí,kteří maj užovky a koušou ,,, Vše je o jedinci ...

Spíš jestli se nejedná jenom o tvůj psychický pocit.Oni hadi fakt poznají,že se bojíš

Poměrně vtipná představa, jak se Redsnake bojí užovky červené.:-)

Ono to taky může být tím, že přežrané obtloustlé zlenivělé užovky pravidelně (často) tahané jako velká atrakce z terária se chovají trochu jinak než střídmě krmené užovky ponechávané svému klidu v teráriu.:-)

mam užovku červenou staří něco málo přez 8 let a když jsem ji dostal tak byla agresivni utočila i na rostliny v terariu ten co ji mel předemnou tak se o ni nestaral.Jak jsem ji chtel vičistit tak me pokousala tak jsem se zkontaktoval s chovatelem z ostravy a ten mi poradil pomalinku ji zvykat na pach človeka tim ze pootevřu terarium a strcim tam zezacatku jen prst a otřu se snim o sklo tak ať tam zustane muj pach a takhle pokračuju pomalu každy den dokud tam nestrčim jednu ruku když neutoci tak pote ji priblizuju kni skusim se ji dotknout a kdyz se necha je vihrano.Hle je z ni beranek od te doby ji beru na ruce bez problemu