Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Boa constrictor - březí samice?

Zdravim vsechny,
po dlouhe dobe necinnosti me tady zase mate:-).

K veci:
Uz nejakou dobu si vsimam, ze moje 0,1 pomerne dost ztucnela a cim dal casteji ji nachazim poloze, kdy "lezi" na boku. Tato pozice je prej typicka pro samice v pokrocilejsim stadiu gravidity.
Prikladam fotografii, pac se mi zda, ze to s tim lezenim na boku trochu prehani:-) Je mozne, ze by mohla bejt "v tom"? Na te jedne fotce jsou videt potencionalni "vajicka".

Mirror

[obraz021ize.jpg]

[obraz022mta.jpg]

EDIT: nevim, proc se mi tady ty fotky nezobrazuji, zkusim tedy prilozit primo z PC:

ty boule jsou jen vlneni tela - prohlidni si poradne tu fotku... To ze je samice na boku je nejspis spusebeno tim ze tam mas silnou zarovku a zrejme zadne vyhrivani zespoda... Zcela logicky se pak nataci k teplu aby dala teplo embryim... Ja pouzivam vyhrivani kabelem, na kterem jsou tenke bridlicne desky - pekne rozvadeji teplo po dne a samice byla behem gravidity skoro celou dobu na nich - vzdalila se je na piti...
Co se tyce noseni k veterinari tak to je diskutabilni... Nepises nic o tom kdy se parila, takze pokud je na zacatku gravidity melo by to byt OK a muzes ji zanest (pokud ovsem zabezpecis dostatecnou teplotu v prepravce, minimum stresu a pod), ale muj kolega (veterinar) me pred tim durazne varoval - samice muze zastavit vyvoj embryi a posleze je vstrebat... Takze jsme to nechali na ni a voala - 46 mladat + 2 neoplodnena vejce :D
Takze hodne zdaru...
PS: behem gravidity se ji na tele objevili mensi (asi velikost orisku) boule - veterinar potvrdil tukove bulky - proste pred graviditou a na jejim zacatku zrala jak by to bylo naposled a nadelala si "tukove zasoby"... Po porodu po nich nebyla ani pamatka a musel sem krmit hodne opatrne (mela toho evidentne plny kecky) - nejdriv mastomysy a au pak potkani, ted vesele basti i morcata... Toz hode zdaru and don´t panic

Možné to je, ta fotka není moc kvalitní a ještě je asi otočená. Ovulace a březost je spíš vidět na ztloustnutí poslední třetiny těla, tady se mi to nezdá. Buď tedy had jen divně leží nebo se možná jenom nažral. Své samice taky nikam netahám, nechávám se překvapit. Jednou mi ale pošel hroznýš na akutní střevní infekci a taky byl nejdřív tlustý a ležel na boku. Byla to napářená samice, žrala a v termínu se svlékla, tak mi to připadalo v pohodě. Když se ale přidružil prudký průjem, bylo bohužel pozdě.

no - u moji samice jsme taky par mesicu nevedeli jestli je nebo neni gravidni... zrala sice jak ruskej tank, ale moc to na ni videt nebylo... Stloustla vyslovene ze dne na den - tehdy me vylekali ty bole v podkozi, takze se konzultovalo, telefonovalo, posilali fotky vsech moznych rozliseni a detailu atd... Nador sme vyloucili a pak zbyla jen ta gravidita... Nejlehci by bylo mit doma sonograf - bohuzel na to nemam :)
Co se infekci tyce - to je osemetny - u ty moji samice jsme taky resili jestli vzit nebo nevzit k veterinari - on mi pak rekl (na zaklade datumu pareni) ze je to uz stejne riziko tak at ji radsi necham doma a poslu ty fotky...

hmm... Ozvu se jak potrefena husa, ale neda mne to... Hady chovam vic jak 12 let - z toho B.c. pres 9... To ze je nekdo nekde novy este neznamena ze nic nevi.. Zdravi mejch zvirat konzultuju (mimo jinych) s mym kamaradem ktery patri k nejlepsim veterinarum na plazy na Slovensku + posledne s Prof. MVDr. Knotkem z VU Brno (jeden z nej v Evrope - si dovolim rici)...