Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Leguan zeleny-osvetleni

Ahoj ja vim ze je tady strasne moc odpovedi na toto tema ale spis je jen chci zeptat jeslti je vhodna infracervena zarovka a s jakym dalsim osvetlenim to mam kombinovat? kdesi cem cetla ze hodne lidi pouziva tu infra s obyc. zarovkou ale radeji se chcu zeptat. Terarko je velke asi: v. 60cm, d.70cm, s. 55cm. Diky za odpovedi

kdesi cem cetla ze hodne lidi pouziva tu infra s obyc. zarovkou

to by bylo trochu kontraproduktivní, protože obyčejná žárovka a infražárovka mají v podstatě stejný efekt (výhřev), jen od žárovky je navíc trošku mizivého nepodstatného množství světla. Infražárovku je spíš vhodné kombinovat se zdrojem světla a UV B zdroje (např. nějaká kvalitnější výbojka - osram ultravitalux, t-rex, mega-ray, bright sun atd. + na další dosvit na zbytku plochy např. halogen/y nebo zářivky).