Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vodní želvy v jezírku - kdy dát zimovat?

Letos se mi porvé naskytla možnost, dát vodní bandu do jezírka. Mám je tam už skoro měsíc a nechávám je tam i přes noc. Jezírko je na balkoně v 6. patře směrem na východ, takže je tam o něco tepleji. Mám tam elegansky (ty na to zvyklé nejsou, ale zatím jsou spokojené) a nelsonky (byly zvyklé být venku, pokud noční teploty neklesaly pod 10 stupnů). Zajímalo by mě, do kdy mohu želvy nechat venku - plánuji tak do října a pak dát rovnou zazimovat? nebo je předtím budu muset vracet do akvárek? Ještě uvedu, že želvy jsou dospělé, ale zatím nezimovaly.

Ale jo, ale záleží víc na konkrétní situci než na datumu v kalendáři. Zpravidla počkám po prvních mrazících se ještě oteplí. Někdy to vydrží až do prosince jindy příjdou mrazy už v říjnu. Snažím se je přenášet co nejdýl aby vychlad sklep. Obecně - když začne hladina zamrzat a podle předpovědi (a datumu) není naděje na oteplení. Elegansky lze tahat i z pod ledu, ale to chce hodně rumu.

no ja nevim,takto bych si to neriskla.myslim ze kdyby prisli tuhy mrazi tak to zamrzne durch.skuste sklep kde je okolo.5stupnu.ja mam zelvy v 1.5m a zatim v pohode zimuji.jinak jezirko je hezky ,taky kdyz sem bydlela v bytovce,tak semj si dala detsky bazenek na balkon ,do prostred naky kamen a jezirko bylo hotovy,ale ted jak je zahrada tak je vystarano..

díky za rady, plánuji je dát spát koncem října, podle počasí, mám tam i dvě nelsonky - zatím zvládají i noční poklesy teplot, äle želva mapová mi tam nezvládla ani teploty kolem 15 (a přitom v domovině mají občas i dost pod nulou) - začala tam sýpat, bud fakt nastydla, nebo to jen simulovala, neb se jí tam nelíbilo, doma je spokojená.