Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem cites a zluty papir

je mi jasny ze cites se neda k zelve uz dodatecne vyridit,tak se ptam zda zluty papir ano,myslim tim tu vyjimku..da se dodatecne vyridit?premyslim o koupi zelvy ,ktera ma pouze cites a ne vyjimku.delaj urednici steny humbuk jako kdyz clovek nema cites?zabavi zelvu?diky moc

Žlutý papír = Výjimka ze zákazu obchodní činnosti, doslova a do písmene. Vydává se tedy jako souběžný doklad k registračnímu listu, který je k vydání "žlutého papíru - výjimky" bezpodmínečně potřeba, pro vlastní akt směny za peníze. Tj. AOPK (žádáte na krajském úřadě, který vaši žádost postoupí AOPK) posoudí zejména původ předmětného zvířete a původ jeho předků a pokud je vše v pořádku, dá souhlas krajskému úřadu k vystavení výjimky. Takže, daruje-li vám někdo želvu včetně registračního listu a vy ji budete chtít následně prodat, zažádáte si o předmětnou výjimku a ta vám bude, respektive nebude, podle výše uvedených kriterií, vystavena. Pokud nehodláte tento dar prodat, žlutý papír k vlastnímu chovu nepotřebujete.

Vzhledem k těmto skutečnostem nelze tedy mluvit o prodeji nebo nákupu citesového zvířete zařazeného do příslušné skupiny bez Výjimky ze zákazu prodeje, byť opatřeného registračním listem a všemi možnými razítky a podpisy. Vždy se jedná v takovém případě raději o dar

takze staci mi k chovu zelva bez zlutyho papiru i kdyz hci mit mlade?takze kdyz proste nahlasim zelvu co jsem koupila na urad i s platnym registrake a pozadam timto o vyjimku,bude mi vystavena?nebo vlastne v jakym pripade tu vyjimku potrebujia kdy ne.neni to doufam postizitelny kdyz ji nemam...mozna se ptam polopate ale radsi se 10x zeptam...

takze myslite jako ze kdyz ji pujdu i tak koupit za penize tak ,nebude jako zadna smlouva a kdyz neni smlouva tak se jedna o dar?nebo uz jsem v tom zamotana...

Já vám odpovím přímo v dotazu ať se to nezamotává.
Nemůžete ji koupit a už vůbec ne takto veřejně za peníze pokud nemá výjimku ze zákazu obchodní činnosti, můžete ji pouze dostat darem k čemuž je potřeba darovací smlouva.

1/K chovu vám stačí registrační list. Pokud je pravý, nikdo vám želvu nezabaví.
2/Chcete-li prodávat mláďata té konkrétní želvy, kterou získáte "jen" s registračním listem, zjistěte si zda je její původ známý tj. základní zjištění = kolonka 10 písmeno C nebo U nebo F = vše OK. Písmeno U - všechno špatně. Písmeno W + dovozní povolení také OK.
Důkladnější zjištění, mohou se totiž vyskytnout problémy s původem předků, vznést dotaz a nechat prolustrovat zvíře na AOPK.

Předpokládám, že želvu nechcete prodávat když ji dostanete, ale chcete docílit odchovů. Pokud mám pravdu je žádost o výjimku ze zákazu obchodní činnosti pro toto konkrétní zvíře poněkud zbytečná.

Dobrý den, já mám prosím vás podobný dotaz.
Získám bez problémů reg. listy + ŽP i na mláďata, pokud mám kopii registračního listu (želvu jsem kupovala v r. 2002, neplánovala jsem chov, takže jsem to neřešila), ve kterém je uvedeno číslo žp, ale žádný další (žlutý) papír nemám. Jedná se o T. Hermanni původu F.
Mockrát děkuji.

Nemůžete si ji Osmando koupit od jedné paní. Maximálně ji můžete dostat darem, potom problém mít nebudete, pokud ji ale koupíte bez výjimky, problém jistojistě bude, ale ne proto, že ji chcete chovat, ale protože jste ji koupila bez platné výjimky. Smlouvu pro takový dar potřebujete, je to smlouva darovací, předpokládám, že takovou máte na mysli.

a k cemu tedy je ta vyjimka,kdyz ji nemusim k chovu vlastne mit?moc dekuji

Testudo marginata je druh, na který se vztahuje zákaz volného prodeje. Abyste ji mohla prodat, tak musí vědecký orgán posoudit zda nezpůsobíte prodejem vyhynutí celého druhu. Pokud usoudí že nikoliv, dá souhlas s vystavením výjimky ze zákazu volného prodeje, tj. výjimku ze zákazu obchodní činnosti - žlutý papír.

K chovu výjimku opravdu nepotřebujete, naopak k prodeji zcela nutně.

S nadsázkou ano. Zejména pro mladé želvy se výjimka vydává s různě omezenou platností a na konkrétní počet obchodních transakcí. Takže můžete dostat výjimku na tři měsíce nebo třeba až na rok a na jednu až třeba tři obchodní transakce. Pokud se nestihne prodej uskutečnit v tomto období, výjimka propadá a musíte žádat o novou.

Výjimka se tedy zpravidla "neveze" z želvou po celý život.

no jako penize ji za to dam,,ale bez smlouvy a zlutyho papiru,pouze cites.

Podívejte, já se snažím vysvětlit jak získat želvu tak aby bylo vše podle platného zákona. Do peněz mě, ani nikomu jinému na veřejném foru nic není, to je věc mezi vámi dvěma.

Pamatujte že pokud budete tvrdit že jste předala nějaké peníze, nepůjde o dar ale o koupi se všemi důsledky.

Dar je neúplatný dobrovolný převod věci movité či nemovité, není to tudíž zakázaný obchod a na potvrzení této skutečnosti je třeba doložit (i na přihlašovací úřad) darovací smlouvu.
"Dar" za úplatu není dar, je to obchod a ten je s tímto druhem zvířete zakázán respektive omezen podle platných zákonů.

Písmeno F, C, P, v pořádku W s dovozním povolením také.
Písmeno U je špatně.

Vecko = všecko
Pokud myslíte dvojité véčko = W, tak to je dovoz z přírody, ten v podstatě u T. marginata nepřichází v úvahu až na zcela specielní případy a potom je třeba mít kopii dovozního povolení.