Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem cites a zluty papir

je mi jasny ze cites se neda k zelve uz dodatecne vyridit,tak se ptam zda zluty papir ano,myslim tim tu vyjimku..da se dodatecne vyridit?premyslim o koupi zelvy ,ktera ma pouze cites a ne vyjimku.delaj urednici steny humbuk jako kdyz clovek nema cites?zabavi zelvu?diky moc

Žlutý papír = Výjimka ze zákazu obchodní činnosti, doslova a do písmene. Vydává se tedy jako souběžný doklad k registračnímu listu, který je k vydání "žlutého papíru - výjimky" bezpodmínečně potřeba, pro vlastní akt směny za peníze. Tj. AOPK (žádáte na krajském úřadě, který vaši žádost postoupí AOPK) posoudí zejména původ předmětného zvířete a původ jeho předků a pokud je vše v pořádku, dá souhlas krajskému úřadu k vystavení výjimky. Takže, daruje-li vám někdo želvu včetně registračního listu a vy ji budete chtít následně prodat, zažádáte si o předmětnou výjimku a ta vám bude, respektive nebude, podle výše uvedených kriterií, vystavena. Pokud nehodláte tento dar prodat, žlutý papír k vlastnímu chovu nepotřebujete.

Vzhledem k těmto skutečnostem nelze tedy mluvit o prodeji nebo nákupu citesového zvířete zařazeného do příslušné skupiny bez Výjimky ze zákazu prodeje, byť opatřeného registračním listem a všemi možnými razítky a podpisy. Vždy se jedná v takovém případě raději o dar

takze staci mi k chovu zelva bez zlutyho papiru i kdyz hci mit mlade?takze kdyz proste nahlasim zelvu co jsem koupila na urad i s platnym registrake a pozadam timto o vyjimku,bude mi vystavena?nebo vlastne v jakym pripade tu vyjimku potrebujia kdy ne.neni to doufam postizitelny kdyz ji nemam...mozna se ptam polopate ale radsi se 10x zeptam...

1/K chovu vám stačí registrační list. Pokud je pravý, nikdo vám želvu nezabaví.
2/Chcete-li prodávat mláďata té konkrétní želvy, kterou získáte "jen" s registračním listem, zjistěte si zda je její původ známý tj. základní zjištění = kolonka 10 písmeno C nebo U nebo F = vše OK. Písmeno U - všechno špatně. Písmeno W + dovozní povolení také OK.
Důkladnější zjištění, mohou se totiž vyskytnout problémy s původem předků, vznést dotaz a nechat prolustrovat zvíře na AOPK.

Předpokládám, že želvu nechcete prodávat když ji dostanete, ale chcete docílit odchovů. Pokud mám pravdu je žádost o výjimku ze zákazu obchodní činnosti pro toto konkrétní zvíře poněkud zbytečná.

Dobrý den, já mám prosím vás podobný dotaz.
Získám bez problémů reg. listy + ŽP i na mláďata, pokud mám kopii registračního listu (želvu jsem kupovala v r. 2002, neplánovala jsem chov, takže jsem to neřešila), ve kterém je uvedeno číslo žp, ale žádný další (žlutý) papír nemám. Jedná se o T. Hermanni původu F.
Mockrát děkuji.