Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Terarium pro Lepidodactylus lugubris

Dobrý den,
chci si postavit terárium pro tyto malé gekony.
Velikost přibližně(šxvxh) 40x40x40.
Mám dotaz ohledně větrání a uzavírání.
Větrání chci umístit pouze do stropu přes celou délku přibližně 15 cm šířky tvořené sítem o zrnitosti cca 1,5 mm.
Četl jsem někde že by bylo vhodné uzavírání na magnet. Prý není vhodný posuv.
Jak se však dělají dvířka na magnet nemám představu.
Můžete mi někdo poradit, případně poslat obrázek?

Taky uvítám doporučení ohledně rostlin.
Chci na zadní stěnu nalepit korek a dovnitř dát na dno křeničitý písek s lignocelem a nějaké bambusové tyče (na stojáka).

Rady jsou vítány.
Změna předmětu, původně: Terarium pro Lepidodactylus Lugubris (halapremek)

Jak se však dělají dvířka na magnet nemám představu.

Ty dvířka jsou normálně zavěšena na pantech a magnet je tam jen jako "zámek", aby se dvířka neotevřela, tedy na okraji dvířek plochý proužek železa a na stěně terária kam se dovírají dvířka (a kam dosedá i ten proužek železa) je nalepen magnet.

Nechci zakládat nové vlákno jen bych chtěl dotaz ještě rozšířit.

Ještě bych rád zkonzultoval osvětlení.
Je lépe ho umístit vně nebo dovnitř?
Předpokládal jsem jednu Repti Glo 5, 13W žárovku kvůli UVB a
Halogenová bodová Mini žárovka 20W kvůli teplu
ty by asi byly lepší uvnitř.
Nemůžou se ale gekonci popálit?

reptiglo zbytecna, bez vyznamu, je fakt, ze pokud ji tam nutne chcete, neuskodi. Mini zarovku, 15-20w zevnitr, dat do kvetinace a bude to v pohode.Gekonci se nepopali:)Spis je nekdy problem, ze kladou vajicka okolo zarovky, ktera je potom vysusuje, ale to musis resit az kooperacne s nastavajicim problemem:)

Ještě jeden dotaz k Terárku a Lepidodactylum.
Terárko má nakonec 40x45x40 (šxvxh). Lepidky už mám domluvené.
Bylo mi řečeno, že se dole téměř zdržovat nebudou.
Že jsou hlavně "nad zemí".

Mám v tuto chvíli dotaz spíše v teoretické rovině.
Daly by se s nimi pěstovat ještě jiní malí gekoni kteří se pohybují spíše "na zemi".
Neříkám, že to udělám, ale co kdyby (v budoucnu)?

Slišel jsem, že je lepší kombinovat s jinou barvou (ale nevím proč)?