Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Manipulace s pavouky

Zdarvím, chtěl bych se zeptat, jakým způsobem manipulujete s pavouky, jak je berete na ruku aniž by ste je nějak stresovali a nutili k obraně, připadě utoku. Nemám na mysli vyloženě vytahovaní pavouků na procházky, ale spíše když je potřeba pavouka někam přemistit a nebo z nějakého důvodu vyndat z teraria. Pokud se to zde někdy již řešilo, tak se omlouvam. Diky

Ahoj,
opět "exhumuji" x let staré vlákno :) ať zbytečně nezakládám nové. Mám jako prvního pavouka L.parahybanu (více jich ani neplánuji, mám ji jen pro radost). Teď má 4,5cm v těle a je to dost rychlý pošuk ... docela mám respekt z momentu, až ji poprvé budu nahánět do krabičky :D ale teď by to asi šlo. Co ale až vyroste? Dospělé samice 9-10cm v těle jde taky přiklopit krabičkou? Nebude se bránit, utíkat na sklo a pokoušet se mě kousnout? Vy co máte doma stovky pavouků už to máte jako rutinu, já ale nejspíš budu mít z prvního odchytu trauma :D