Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Agama vousatá nežere.

Dobrý den, ahoj.
Chtěla bych se Vás zeptat, zda je normální, že mi agama přestala žrát. Jinak dneska se koupal a byl čilý, kadil, chodí po bytě,ale nežere..je možné, že by byl přežranej a dává si půst? je rok a půl starý, a před 5ti dny zvládl sežrat 8 cvrčků cca 1.5 cm, jinak to je jeho normální dávka...nejeví zájem ani o zeleninu...jen jestli mám ještě počkat nebo běžet na veterinu. děkuji moc
[mod]Změna předmětu, původně: nežere (Melda)[/mod]

Rok a pul je uz prakticky dospela, pokud je jinak v pohode, v dobrem stavu a podminkach muze jit klidne o zimovani - brumation tady o tom hodne v anglictine. Ony kdyz si reknou ze budou zimovat tak proste zimuji - bez ohledu na teplotu. Sleduj vahu, pokud nebude zasadneji hubnout tak se nic nedeje - muze klidne nezrat 1 - 2 mesice. Nas samecek takhle blbnul brezen - duben, nezral temer 2 mesise a zhubnul za tu dobu nepodstatnych par gramu. (neco pres 30 z cca. 450)

Dobrý den čtu Váš příspěvěk a celkem to odpovídá chování naší agamy. Už jsem Vám asi i možná psala, ale nejsem si jistá. každopádně našagamák je 11 měsíců starý a váží 496 gramů a měří cca 47 cm. Naposledy nám sežral větší množství cvrčků 8.8. a o týden později asi 5 sarančat. Od té doby jí velky střídmě. O týden později jen 2 sarančata. Hmyzu si nevšimne. Zeleninu si vezme jen když mu jí dám před pusu a to né vždycky- já pouze pampeliškové listy. včera si vzal kousíček babábu a broskvičky. Jinak se pořád schovává do skrýše a pokud ho nevyndám je schopen v ní být od rána do večera. Jinak co to tak 3 týdny trvná, vážím a nezhudbnul. Už jsem koupila i nové UVB, ale asi dost slabé. Je to Repti glo 10 w 13 terárium máme 120 x 40x 50. Pokud ho vyndám z terária ,tak běhá po zemi a dokonce i leze po velké umělé květině. Nevím zda se nejedná o pokus o zazimovávání. děkuji Vám za všechny rady a přeji hezký den

Děkuji,vše koupím, jen se chci zeptat, zda mám tedy nechat agamku zazimovat, nebo ne. Jelikož to bych musela nechat vypnuté pozvolna všechny zdroje. Nebo si myslíte, že je to těmi nedostatky ve světlech, které mám. Mám tedy vše koupit a nechat ho chvíli zvyknout nebo nechat zazimovat? opravdu jsem ráda, že jste mi poradil, děkuji

P.s. ještě mě napadlo, viděla jsem že se i prodávaní zářivky, které se pokládají nad terárko, pokud jde o světlo mohlo by být klidně umístěno nad teráriem že ano, sklo světlo propouštím nebo se pletu? Jde mi o tom, že nemám v teráriu vyvrtané díry, ale během měsíce si chceme nechat terárium udělat nové a už tam bude vše připraveno na další elektoinstalaci :)