Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Testudo graeca

Dekuji, to znamena, ze samice v 6 letech uz muze snaset? Kolik vajec asi?

Nezda s emi tojako trivialni dotaz. A kdyz jsi, Carlosi, tak moc chytrej a pises, ze o zelvach toho bylo napsano tady dost, tak mi tuto informaci laskave najdi. Ja ji tady nenasel.

A pokud to opet smazes, tak polozim dotaz znovu. Od toho ta diskuze tady je, aby se clovek neco dozvedel a ne aby to tady nejakej mamlas porad zamykal.
Zdar

Já bych byl Simone opatrnější a ne tak statečný, nenapadá mě nejmenší důvod, proč by Carlos měl hledat info. kterou potřebujete vy, ale pro vaši informaci a uklidnění.

Pokud je samice chována v odpovídajících podmínkách, je pravděpodobné, lépe řečeno možné, že snášet bude. Na druhou stranu není výjimkou dočkat se první snůšky až třeba v deseti letech věku želvy. Nástup plodného období je u želv, stejně tak jako u každého organizmu individuelní a závisí také na životních podmínkách a genetické dispozici. Zároveň je třeba si uvědomit, že vzhledem k dlouhověkosti želv neznamená jeden rok, či dva žádné významné časové období, které by ukazovalo na kvalitu a schopnosti konkrétního zvířete.
První snůšky zpravidla bývají méně početné a ne vždy oplozené. Obvykle se počet vajec pohybuje od 2-4 kusů v jedné snůšce. Snůška bývá v prvním roce jedna, někdy i dvě. V následujících letech se počet vajec pohybuje u iber obvykle od 6-15 kusů, maximum v mém chovu 17 kusů a snůšek bývá 1-3, u samic v "rozkvětu sil" bývají nezřídka za optimálních podmínek i 4 snůšky a to zejména tehdy pokud je v předcházejících snůškách počet vajec podprůměrný.

Podobné záležistosti řeším s přihlášenými soukromou poštou....Pro Tvoji představu: po vyfiltrování "želv" se mi zobrazí přes 450 vláken, kdyby 10% z nich připadlo na evropské suchozemské želvy, je to pořádná porce informací, která rozšíří Tvůj okruh vědomostí a může Tě ušetřit spousty zbytečných dotazů. Ovšem vyžaduje to trochu snahy a času.

A pokud to opet smazes, tak polozim dotaz znovu. Od toho ta diskuze tady je, aby se clovek neco dozvedel a ne aby to tady nejakej mamlas porad zamykal.

Bohužel pro Tebe mám coby mamlas k dispozici vedle tvého nicku zelenou ikonku, která se po kliknutí zbarví červeně s titulkem "ban". Sem bych se ale dostal opravdu nerad, proto doufám, že jsi pochopil, co jsem se Ti předchozími řádky pokoušel sdělit.
Zdar