Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výhřev a osvětlení u agamy vousaté

Zdarvím,mam v plánu si pořídit Agamu vousatou a chci se zeptat zda bych ovětlení mohl vyřešit zařívkou, v tom problem asi nebude, spiš zda postačí výhřev topným kamenem, který hřeje na cca 43°. Díky
Změna předmětu, původně: Výhřev a osvětlení u Agamy vousaté (halapremek)

Ahoj nechci zakládat nové vlákno, tak to dám sem.
Dostala jsem terárko 95x50x40 cm pro agamu, ale nevím si rady s výhřevem a osvětlením. Koupila jsem obyčejnou zářivku 18W (kvůli osvětlení) a kopmpakt ReptiGlo 10 26 W, předpokládám že to jako zdroj tepla nebude stačit.Potřebovala bych poradit, jestli tam mám dát výhřevný kámen (jakou watáž) nebo bodovou žárovku (jakou watáž).Vím, že se to dá zjistit jen experimentálně, ale jsem úplný začátečník, tak nemám dohad na watáž. Jak byste to řešili vy? Terárko bude v místnosti, kde se denní teplota pohybuje kolem 20 stupňů, v noci je to méně.
Děkuji za každou radu!