Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Anolis rudokrký

Zdravím,
chtěl jsem se zeptat, jak je to s anolisem a jeho kůže- jestli je tak citlivá na dotek, jako např u Felzum a na stres. Na netu jsou o nich asi 3 články zkopírované na 100 stránkách. Předem moc díky.

Felzumy mají dost jemnou a křehkou kůži která se lehce "odlupuje" - je to vlastně jakýsi druh autotomie (jako odvržení ocásku), který jim pomáhá vymanit se ze sevření.

a co se stane když chytíš felsumu do ruky?

Nemusí se stát nic, pokud ji nebudeš moc mačkat a felzuma sebou nebude mrskat, ale splnění obou podmínek najednou je asi nereálné. Pro manipulaci je lepší ji nahnat do nějaké krabičky - není problém ji tam třeba trochu pomoct rukou, to nic nehrozí. Zvíře na hraní to rozhodně není. I kdyby už na nějaké malé ploše těla ke svezení kůže došlo, tak to taky není katastrofa, většinou se jim to rychle hojí (teda pokud ji "neoloupeš" celou :-) ).